Fala wezbraniowa na Wiśle mija Puławy. Sytuacja jest pod kontrolą (zdjęcia, wideo)

W ostatnich godzinach poziom Wisły w Puławach zaczął się obniżać. Woda nie sprawiła w mieście żadnych większych problemów. Opanowana jest także sytuacja nad Wisłą w Kazimierzu Dolnym, co prezentuje w materiale wideo Paweł Małkowski.

Dzisiaj przed południem stan Wisły w Puławach wynosił 574 cm i był to maksymalny poziom. Obecnie wody zaczyna powoli ubywać. W ciągu ostatnich trzech godzin lustro wody obniżyło się o 7 cm co oznacza, że fala kulminacyjna opuszcza powiat puławski. Była ona wyższa niż zakładano. Szacunki służb monitorujących na bieżąco sytuację w nadwiślańskich gminach wskazywały, że woda osiągnie poziom 570 cm, ten został jednak o 4 cm przekroczony.

Jak nas zapewniono, sytuacja jest pod kontrolą i nie występuje żadne zagrożenie. Nieduże osuwisko ziemne zaobserwowano w obrębie różanki i schodów nr 5 na terenie puławskiego Bulwaru. Dla bezpieczeństwa zapadła decyzja o czasowym zamknięciu tego odcinka. Jednocześnie wydano apel do mieszkańców, którzy licznie przychodzą nad rzekę obserwować sytuację, o niezbliżanie się do wody.

Unormowała się także sytuacja w Dęblinie. Maksymalny poziom Wisły, wynoszący 479 cm, osiągnięty został o godzinie 11. Utrzymywał się tak przez kilka godzin i obecnie wody ubyło o 1 cm. Tutaj występuje stan ostrzegawczy, do alarmowego brakuje 22 cm. Pozostałe rzeki w naszym regionie płyną poniżej stanów ostrzegawczych, choć w kilku przypadkach niewiele brakuje, aby go osiągnąć. Tyśmienicy w Tchórzewie brakuje 15 cm a Krznie w Malowej Górze 10 cm. Również Wisła w Annopolu płynie już poniżej stanu ostrzegawczego. W tym przypadku od północy poziom wody obniżył się o ponad metr.

(fot. nadesłane – Cezary, wideo – Paweł Małkowski/nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET