Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Fajsławice: Potrącenie pieszego na przejściu. Utrudnienia w ruchu na krajowej 17

We wtorek wieczorem na drodze krajowej nr 17 w Fajsławicach doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 20 w Fajsławicach na drodze krajowej nr 17. Kierujący autem marki Mazda, jadącej w kierunku Lublina, nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie znajdującemu się na przejściu dla pieszych. W wyniku tego doszło do potrącenia.

Najpierw poszkodowanemu pomocy udzielili przypadkowi świadkowie, a następnie osoby z ambulansu transportu medycznego, który pojawił się chwilę po zdarzeniu. Poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowano go do szpitala.

W rejonie wypadku występują spore utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracują funkcjonariusze policji. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Jak informuje serwis fajslawice24.pl to kolejne tego typu wydarzenie w tym miejscu. Rok temu w tym samym miejscu zginęła kobieta. Mieszkańcy zapoczątkowali wówczas akcję zbierania podpisów do Inspektoratu Transportu Drogowego o montaż fotoradaru. Wniosek podpisało prawie 1400 osób jednak spotykał się on z decyzją odmowną. W drugiej połowie zeszłego roku poprawiono bezpieczeństwo ruchu drogowego na tym odcinku „siedemnastki”. Między innymi na środku feralnego przejścia wybudowano wysepkę, która miała zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Jak widać nadal jest tu jednak niebezpiecznie.

2017-02-14 21:59:12
(fot. dzięki uprzejmości serwisu fajslawice24.pl)

34 komentarze

  1. I Prawo Jazdy stracił, albo dopiero straci na kilka miesięcy/lat – było warto!

  2. W tym miejscu jest słaba widoczność pieszych, którzy stoją na wysepce. Do tego dodaj słupek auta po lewej stronie w aucie + słupek. Kierowca jechał 50 km. Pasażer również nie widział pieszego. Nie tłumacze ale chwila nieuwagi + miejsce, w którym dochodzi często do potrąceń mimo pozornie dobrze oznaczonego przejścia.

    • Jadąc do lublina przejście idealnie widać od 500metrów, od krasnegostawu od150. Przyjeżdżam tamtędy codziennie i jakoś niemam problemów z brakiem widoczności pieszych. Jesli nie widzisz pieszych to zwolnij lub idz do okulisty a najlepiej oddaj prawko i jeździj busem

  3. Ciekawe, czy jeździsz tez tamtędy w nocy ? Nie widziałeś tych na promilach przechodzących przez ulicę ? Wysepka na środku zmienia diametralnie warunki na tym przejściu dla pieszych, a pieszego w ciemnym ubraniu od strony kościoła faktycznie trudno zauważyć. A że mało kto tam zwalnia do 50 to już inna para kaloszy, zwłaszcza samochody ciężarowe, bo „przecież górka, nie będę schodził z biegami”.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo