Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ewakuacja szkoły w Pszczelej Woli. W mailu była informacja o pojemniku z groźną substancją

We wtorek rano w szkole w Pszczelej Woli interweniowały służby ratunkowe. Do placówki dotarł mail z informacją, że na terenie szkoły znajduje się pojemnik z groźnym gazem.

We wtorek rano w szkole w Pszczelej Woli pracownicy odczytali maila z informacją, w której nieznana osoba groziła, że na terenie szkoły znajduje się pojemnik z sarinem.

O wszystkim, około godziny 7:30, zostały powiadomione służby ratunkowe. Jak przekazał nam st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, na miejscu interweniowała straż pożarna z Bychawy, dwóch okolicznych OSP, a także specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Oprócz strażaków interweniował równie zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci.

Przeprowadzono ewakuację osób znajdujących się w budynku. Podczas przeszukania pomieszczeń nie natrafiono na żaden podejrzany przedmiot. Policjanci ustalają nadawcę fałszywej informacji. To kolejne w ostatnich dniach podobne zdarzenia w regionie. Informacje o podobnej treści dotarły drogą mailową m.in. do siedziby Gminy Konopnica i Gminy Borki oraz Urzędu Miejskiego w Bełżycach.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Dobrze, że nie przez kondonawirusa…