Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ekipa filmowa kręci w Lublinie zdjęcia do serialu. Będą utrudnienia w ruchu i nocny pożar

W dniach 16 i 20 września oraz 25 – 26 września na Starym Mieście w Lublinie pracować będzie ekipa filmowa. Dodatkowo zaplanowano zdjęcia z udziałem materiałów pirotechnicznych.

Od ubiegłego miesiąca na terenie Lublina realizowane są zdjęcia do serialu kostiumowego produkcji Telewizji Polskiej pt. „Matylda” w reżyserii Krzysztofa Langa. Do tej pory ekipa filmowa pracowała głównie w Muzeum Wsi Lubelskiej, jednak niebawem pojawi się również na Starym Mieście. W związku z tym spodziewane są utrudnienia w ruchu.

W najbliższą sobotę, 16 września, zostaną wyłączone miejsca parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania na ul. Kowalskiej. Chodzi o lewą stronę jezdni na odcinku od pl. Zamkowego do ul. Furmańskiej. To samo dotyczy miejsc postojowych na parkingu przy ul. Podwale objęte obszarem SPP.

Realizację zdjęć przewidziano także na ulicach Rynek, Ku Farze, Rybna, Złota i Jezuicka. W tych lokalizacjach, na czas pracy ekipy filmowej, również mogą wystąpić utrudnienia w zakresie korzystania ze Strefy Płatnego Parkowania.

Z kolei na noc z poniedziałku na wtorek zaplanowano zdjęcia z udziałem materiałów pirotechnicznych. Odbędą się one w Muzeum Wsi Lubelskiej. Realizowana będzie scena pożaru budynku. Oczywiście obiekty skansenu są niezagrożone. Nad całością będą czuwać strażacy. Dym i ogień mogą być widoczne z al. Solidarności oraz okolic muzeum.

Serial będzie opowiadał o młodej dziewczynie, której historia zostanie ukazana na tle społeczno-politycznym II połowy XIX wieku. W tle rozgrywają się historyczne wydarzenia, takie jak powstanie styczniowe, kolaboracja z zaborcą, emigracja zarobkowa czy emancypacja kobiet. Tytułowa bohaterka, 17-letnia dziewczyna, to niespokojna dusza, ciekawa świata. Jej buntownicza natura sprawia, że musi szukać pomocy u najbliższej rodziny w urokliwym majątku na wsi.

14 komentarzy

  1. w Polsce mamy tez film PIS u władzy , ale to dramat bez dobrego zakończenia

  2. Z efektami pirotechnicznymi… Łoj,to niedobrze! Znowu osobnice i osobniki o slabszych umysłach oraz sygnalisci a także ormowcy będą telefonami niepokoić służby.

    • Zapomniałeś „J”, wspomnieć o członkach ( nie mylić z penisami) modnych ostatnimi czasy Kółek Różańcowych i towarzystwa wzajemnej adoracji, a przecież to też „człowieki”.

  3. No to można od razu ten film okreslic jako kolejny z całej plejady bubli filmowych których nikt nie chce oglądać bo tam gdzie TVP tam wiadomo że to będzie kicz

  4. Dziadek ze Slamsowa

    Ekipa filmowa kręci w Lublinie… ostatnio coś jakoś obrodziło w krętaczy…

    • No bo panie nakupowali sobie wiz na targowiskach i walą Azjaci, afrykanie, muzułmanie do nas kręcić niby filmy. Ot i cała tajemnica.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo