Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiaj zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej

Na ul. Wojciechowskiej od dzisiaj kierowców czekają kolejne utrudnienia w ruchu. W środę zostanie wprowadzony III etap czasowej organizacji ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu

Drogowcy zwężą odcinek ulicy od ul. Bohaterów Monte Cassino do ul. Bliskiej i wprowadzą tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ruch będzie się odbywał po tymczasowej drodze. Ul. Wojciechowska na odcinku prowadzonych prac nadal pozostanie zamknięta dla ruchu. Wyjątek stanowi komunikacja miejska oraz dojazdy do posesji i dla mieszkańców ul. Bliskiej. W tych przypadkach ruch zostanie utrzymany jako dwukierunkowy. Takie utrudnienia potrwają do końca września.

Prace na ul. Wojciechowskiej to element inwestycji związanej z budową ul. Bliskiej. Jej zakres obejmuje przebudowę ul. Wojciechowskiej w obrębie istniejącego skrzyżowania. Wykonano już przebudowę infrastruktury podziemnej, poszerzono jezdnię po stronie zakładów Polfa S.A. oraz wybudowano chodniki i zjazdy. Teraz drogowcy przystąpią do budowy kanalizacji deszczowej i pozostałych prac drogowych.

Budowa ul. Bliskiej

W dzielnicy Szerokie trwa budowa ul. Bliskiej. Nowa droga będzie miała jezdnię o nawierzchni bitumicznej i szerokości 6 m (2 pasy ruchu po 3 m). Wzdłuż drogi, po obu stronach zaprojektowano chodnik o szerokości 2 m. Na końcu ulicy powstanie plac do zawracania samochodów. Przewidziano również 14 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami. Dla obsługi przyległego terenu wykonywanych jest 9 dojazdów do strefy zamieszkania, tzw. sięgaczy o szerokości jezdni 5 m. Zjazdy na posesje przewidziano w dotychczasowej ich lokalizacji.

Powstanie również połączenie piesze w postaci schodów z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami, łączące ul. Bliską z ul. Nałęczowską. Wykonawca buduje również oświetlenie, kanał technologiczny oraz kanalizację wodociągową i sanitarną. Wszystkie prace są w trakcie realizacji. Wykonywane są roboty brukarskie na chodnikach i zjazdach, w jezdni zaś ostatnie warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnię asfaltową. Trwają również prace drogowe na ul. Wojciechowskiej, w obrębie włączenia do niej ul. Bliskiej.

Wykonawcą budowy ul. Bliskiej jest Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A. oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie. Koszt inwestycji to ponad 17,8 mln zł, a nowa droga będzie gotowa w styczniu 2024 r.

(źródło UM Lublin)

6 komentarzy

 1. Wahadło na ulicy, która jest zamknięta dla „tranzytu”? 95% tamtędy przejeżdżających pojazdów łamie zakaz ruchu. Tam powinno się postawić policjanta z bloczkiem mandatowym.

 2. Niech te **** od dróg zrobią coś z sygnalizacja na Mazowieckiego – Wojciechowska.
  Na Wojciechowskiej stoi po kilka aut a na Mazowieckiego korek aż do wiaduktu Nałęczowska.

 3. Może mi ktoś z KPRD wytłumaczyć, dlaczego blokujecie lewo/prawoskręty w Wojciechowska z Bohaterów Monte Casino/Mazowieckiego w połowie pasa ruchu?

 4. kronikidewelorozwoju

  A czy „przypadkiem” w tej inwestycji nie chodzi o skomunikowanie i uzbrojenie 2-ch banków ziemi, które znajdują się tam w posiadaniu znanych dewelo-buraczków z Loży?

 5. Uważam się za zbawionego

  Wojciechowska miała być zamknięta do końca sierpnia. Teraz do września, nie daj panie ze dwa dni deszczu, bo zaraz się zrobi z tego poślizg do końca października. Z tą bliską to się bawcie i rok, ale robić zjazd dwa miesiące?

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112