Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiaj w Lublinie rozpoczyna się międzynarodowy festiwal graffiti Meeting Of Styles

Po raz kolejny Lublin będzie gospodarzem międzynarodowego festiwalu graffiti Meeting Of Styles. Polska edycja tej imprezy odbędzie się w naszym mieście już po raz 12. Jak zwykle, nie zabraknie wydarzeń skierowanych bezpośrednio do profesjonalnych twórców, ale także warsztatów dla młodzieży, podczas których poznają techniki tworzenia graffiti.

– Tegoroczne kalendarium wydarzeń Europejskiej Stolicy Młodzieży wzbogaca legendarny festiwal sztuki graffiti. To okazja do bezpośredniego kontaktu z tą niezwykle atrakcyjną twórczością, udziału w warsztatach i poczucia młodej energii naszego miasta. W Lublinie w ramach Meeting Of Styles gościmy od 2011 roku najlepszych twórców z Polski i świata. Sukces wcześniejszych edycji tego festiwalu dowodzi, że w Lublinie jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju wydarzenia, a niezwykle prężnie działające lokalne środowisko osób zainteresowanych sztuką graffiti, co roku zwiększa jego zasięg i sprawia, że program jest coraz bardziej różnorodny i ciekawy – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Meeting Of Styles w Lublinie rozpocznie się dzisiaj warsztatami dla młodzieży, które odbędą się w Miejscówce, czyli przestrzeni dla młodzieży utworzonej w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 w SKENDE. Ich efektem będzie mural namalowany według projektu stworzonego przez młodzież pod okiem znanej graficzki i ilustratorki Katarzyny Boguckiej.

Następnego dnia, 6 sierpnia, o godz. 10 na terenach zielonych przy SKENDE ruszy jam graffiti, a wieczorem odbędzie się wernisaż wystawy Grzegorza Łodeja, znanego jako KOMART. Ostatni dzień (7 sierpnia) również poświęcony będzie twórczości – goście festiwalu rozpoczną prace o godzinie 11.00 na ścianie oporowej przy hali Globus, od strony ul. Zana. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 18.00

Meeting Of Styles jest to najstarszy festiwal graffiti na świecie i tym samym w Polsce. Wywodzi się z niemieckiego Festiwalu Wall Street Meeting. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z kierunków sztuki w przestrzeni publicznej oraz dającym pole do twórczego działania młodym ludziom oraz rozwijania ich pasji i zainteresowań. W ramach MOS w ciągu 21 lat odbyło się około 400 wydarzeń z udziałem tysięcy artystów, przyciągających rzesze widzów i wspieranych przez setki wolontariuszy. Spotkania odbywały się w 40 krajach na wszystkich kontynentach – od Europy po Amerykę, Australię, Afrykę i Azję.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. mogliby na Różaną podjechać i pomalować na nowo mur oporowy przy 6 jakoś ładniej

  2. Uwolnić 3mena!

  3. Jest jeszcze wiele murali do zamalowania…

  4. Po prosze o grafikę z Dekster i Dede, oraz Jeż Jerzy

  5. Irytujące bohomazy

Z kraju