Dzisiaj pojawi się na Zalewie Zemborzyckim patrol Straży Miejskiej

We wtorek na Zalewie Zemborzyckim pojawi się wodny patrol Straży Miejskiej. Funkcjonariusze wraz z policjantami z posterunku wodnego będą patrolować zbiornik i jego okolice.

Dzisiaj rusza wodny patrol Straży Miejskiej z Lublina. Wstępnie łódź strażników miała wypłynąć 15 czerwca ale podjęto decyzję, że patrol pojawi się dzisiaj. Nad Zalewem Zemborzyckim stacjonuje łódź, którą Straż Miejska z Lublina dostała w 2007 roku. Łódź została przekazana przez Wydział Ochrony Środowiska w użytkowanie, której zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo użytkowników Zalewu, a także pomoc dla tego Wydziału oraz Sanepidu pod kątem kontrolowania stanu zanieczyszczenia akwenu.

Co roku kilku funkcjonariuszy pomaga w patrolowaniu zbiornika i jego okolic w sezonie letnim. W czerwcu ruszą patrole mieszane. Strażnicy mają pracować w trybie dwuzmianowym.

W 2012 roku w sezonie letnim funkcjonował posterunek Straży Miejskiej nad Zalewem Zemborzyckim, w którym pełniło służbę dwóch strażników w systemie dwuzmianowym, każdego dnia tygodnia. Niezależnie od tego, teren akwenu patrolowany był przez strażników na łodzi. Na przełomie czerwca i lipca 2012 roku uratowali oni życie kilku tonącym osobom. Jak się dowiedzieliśmy w roku 2012 strażnicy prowadzili 3 akcje reanimacyjne do czasu przybycia karetki pogotowia. Głównie interwencje dotyczyły pomocy osobom, które wypadły z przewróconych łodzi.

Oprócz działań ratunkowych na wodzie funkcjonariusze Straży Miejskiej interweniowali na lądzie w pobliżu zbiornika, m.in. w przypadkach pobić, zakłóceń spokoju czy zaśmiecania. Strażnicy zabezpieczali również imprezy kulturalno-rozrywkowe.

W sezonie letnim należy się spodziewać, że strażnicy będą obecni nad akwenem przez siedem dni w tygodniu aby czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem w tym rejonie.

(fot. Straż Miejska Lublin)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online