Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dziesięć nowych zakażeń koronawirusem w woj. lubelskim. Większość z jednego powiatu

W województwie lubelskim w ciągu minionej doby ujawniono 10 nowych zakażeń koronawirusem. W całym kraju zaś odnotowano 277 kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

– Mamy 277 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (96), mazowieckiego (37), łódzkiego (32), małopolskiego (28), podkarpackiego (27), wielkopolskiego (23), lubelskiego (10), podlaskiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), dolnośląskiego (2) – poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego ujawniono minionej doby dziesięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– dwóch mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z Białej Podlaskiej, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu puławskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 8 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 742 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 542 ozdrowieńców i zarejestrowano 19 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 74-M Poznań, 57-M, 78-K, 74-K, 83-K Zgierz, 81-K Szczecin, 70-M Warszawa, 75-M Radom, 69-M Starachowice, 90-K Zawiercie, 42-M, 59-M, 60-K, 81-M Zawiercie, 67-M Wrocław. Większość osób miała choroby współistniejące. Jednocześnie informujemy, że ze statystyk odejmujemy jeden zgon osoby z woj. wielkopolskiego, której laboratorium błędnie zaznaczyło wynik pozytywny. Zgon nie był związany z zakażeniem koronawirusem – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 36689/1542 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Za wyzdrowiałe uznaje się 24878 osób.

Dziesięć nowych zakażeń koronawirusem w woj. lubelskim. Większość z jednego powiatu

(fot. lublin112.pl, MZ)

14 komentarzy

 1. A w USA zmniejszyła się śmiertelność wśród zarażonych jak zwiększył ilość testów i zaczęli wykrywać bezobiawowych ?

  • I co w związku z tym? 3 miliony przypadków, w tym 130 tys. zgonów. Trzeba być kompletnym idiotą, żeby to lekceważyć.

   • Trzeba być kompletnym idiotą żeby wierzyć w to co podają media. Największa światowa epidemia tylko jakoś umieralność spadła. Wiem pomogły w tym zamknięte szpitale ale nie zmienia to faktu że to pierwsza epidemia w historii świata podczas której umiera mniej osób niż normalnie. Pewnie tego nie ogarniesz skoro do tej pory nie zrozumiałeś wiec pisze to dla wszystkich oprócz ciebie, bo ty jesteś stracony i samodzielne myślenie i wyciąganie wniosków jest dla ciebie czymś obcym.

 2. masakra, 42-latek, nie ma mocnych na ten syf

  • Na jaki syf? Przecież to ściema.

   • Henryk Sztacheta

    Ściema, a ludzie umierają bo im się już nudzi..

    • „Ściema, a ludzie umierają bo im się już nudzi..”
     Tak. Są „znudzeni” brakiem możliwości wyleczenia z innych chorób i umierają na COVID-19…

  • Pewnie miał białaczkę. Nie ma mocnych na głupotę i ciemnotę tych co dalej w to wierzą. Śmiało możesz się do nich zaliczyć.

 3. Co sie dzieje sie

  Co tam się dzieje w tym bialskim??

  • Tak w skrócie
   „Przekażmy sobie znak pokoju”

  • Jak to co, wirus imprezuje w Piszczacu, Kodniu, Terespolu, Białej i w innych mniejszych miejscowościach. Powinno się podawać nazwy miast/wsi a nie „z powiatu bialskiego”, ludziska może by wtedy bardziej uważali.

 4. Syf to jest AIDS , ebola , rak…..a to jest zwykły rodzaj grypy ale lemingi łykają to ….

  • Marcin jesteś w bardzo dużym błędzie . Bo akurat aids ma dużo wspólnego z covidem. Ale to trzeba wiedzę posiadać i rozum.

   • Masz racje. Sporo ma wspólnego na przykład diagnozę. W Afryce w latach osiemdziesiątych diagnozowano aids na podstawie objawów bo nie mieli testów ani laboratoriów. Każdy kto był osłabiony i miał gorączkę był diagnozowany jako nosiciel. Ściema taka i ciemnota, że jak to przeczytałem to byłem w szoku, że się na to łapaliśmy. Nikt nie pomyślał nawet, że nie mają jak diagnozować aids w Afryce i to zwykła ściema była że ludność tam tak choruje. Podobnie jak z trumnami we Włoszech na wojskowych ciężarówkach.

Z kraju