Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dziennikarze z całego świata przyjadą ścigać się na rowerach. Celem jest promocja Lubelszczyzny

Pięć dni spędzi na Lubelszczyźnie grupa blisko stu dziennikarzy z całego świata. Wezmą udział w wyścigu rowerowym, jednak też zwiedzą Lublin, Zamość czy Kazimierz Dolny. O wrażeniach z pobytu w naszym regionie napiszą potem w swoich krajach.

W środę 19 czerwca rozpocznie się 4. edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy z 20 krajów „Media World Cup”. W zawodach udział wezmą przedstawiciele redakcji z Chin, Kanady, Japonii, USA, Izraela, Tajwanu, Korei Południowej, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Niemiec, Turcji, Gruzji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch. Nie zabraknie oczywiście dziennikarzy również z Polski.

Pierwszego dnia uczestnicy przylecą na lubelskie lotnisko następnie będą mieli czas wolny na zwiedzanie Lublina z uwzględnieniem Starego Miasta. W czwartek odbędą wycieczkę rowerową po szczególnie atrakcyjnych miejscach, zjedzą też regionalny obiad połączony z degustacją lokalnych piw. W sobotę zaplanowano zawody MTB, w których start nastąpi z Rynku Głównego w Kazimierzu Dolnym. W nadwiślańskim miasteczku odbędzie się również kolacja z regionalnymi smakołykami. Piątek to już wyścig szosowy, który wystartuje z zamojskiego Rynku. Po południu uczestnicy będą też mieli czas na zwiedzanie hetmańskiego grodu.

– Dzięki wsparciu organizacyjnemu i finansowemu Urzędu Marszałkowskiego województwa lubelskiego oraz władz Kazimierza Dolnego i Zamościa, możemy zorganizować imprezę na najwyższym światowym poziomie. Jej głównym założeniem jest promocja Lubelszczyzny jako idealnego miejsce na aktywne wakacje dla turystów z całego świata – powiedział Piotr Kinicki, dyrektor biura prasowego Media World Cup Lubelskie 2019.

W tym roku po raz pierwszy, razem z dziennikarzami, w kategorii „Goście MWCup” będą mogli wystartować kolarze – amatorzy. Wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie Media World Cup. Liczba miejsc jest ograniczona, o stracie decyduje termin zgłoszenia. Najliczniejszą reprezentację narodową stanowić będą dziennikarze z Chin, którzy po raz trzeci wystąpią w imprezie. Jak już zapowiedzieli, planują walczyć o jak najlepsze miejsca w wyścigach, choć nie ukrywają, że mają świadomość iż faworytami są Norwegowie, Holendrzy i dziennikarze z Polski.

– Uważam, że Media World Cup to bardzo dobry pomysł na promocję Polski. Myślę, że w trakcie 5 dni, które spędzimy na Lubelszczyźnie, przygotujemy materiały prasowe, reportaże telewizyjne do naszych mediów. Oczywiście królować będą nasze relacje w mediach społecznościowych, uwielbianych przez wszystkich Chińczyków. To na pewno wpłynie na zainteresowanie Polską i Waszym regionem, który w Chinach jest nieznany – powiedział Luo Tongyu, kapitan chińskiej reprezentacji.

W dotychczasowych trzech edycjach Media World Cup, wystartowało ponad 170 zawodników z 20 krajów. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach odnieśli reprezentanci mediów z Norwegii, Holandii, USA i Polski.

(fot. nadesłane)

6 komentarzy

 1. „W sobotę zaplanowano zawody MTB, w których start nastąpi z Rynku Głównego w Kazimierzu Dolnym.” – zaraz po starcie puścić ich podjazdem ulicą Zamkową. 18% po kocich łbach powinno im wybić zawody z głowy.

 2. Idiotą z agregatem

  To raczej anty reklama regionu. Niestety.
  Niech tylko pieszego gdzieś nie rozjadą

  • Nie dość, że narażają się na bycie ukaraniem mandatem to jeszcze muszą pokonywać: dziury, krawężniki, pieszych, samochody zaparkowane na chodnikach itp.
   Domyślasz się dlaczego pseudo-rowerzyści jeżdżą po chodnikach?

 3. Jeszcze parę lat temu za jazdę rowerem po alkoholu można było trafić do więzienia, a teraz organizuje się wycieczki rowerowe z degustacją lokalnych piw.
  Ciekawe jak zareagują goście, gdy poznają „lubelskie przepisy drogowe dotyczące ruchu rowerowego” czyli jazdę rowerem po chodnikach. Czy także dołączą do kolarstwa chodnikowego z przeszkodami w postaci pieszych na drodze?

 4. No to jeeeedziem!!!! Będą KOM-y na Stravie 🙂

 5. To raczej nowatorski sposób promowania Lubelszczyzny… Tak czy siak, trzymam kciuki by się powiodło. Cel uświęca środki 😉

Z kraju