Dzień Dziecka Challenge z gwiazdami Internetu w SKENDE Shopping

Od 1 do 3 czerwca strefy zabawy i wypoczynku przy centrum handlowym SKENDE Shopping zamienią się w prawdziwą, sportową arenę, na której konkurować będą ze sobą dzieci i młodzież. Do Lublina przyjadą znani i lubiani idole młodego pokolenia – Adam Zdrójkowski, Dominik Rupiński, littlemooonster96, Stuu, Marcin Dubiel, Danny Ferreri – którzy przez trzy dni poprowadzą sportowe rywalizacje. Na najmłodszych czekają darmowe lody i wata cukrowa oraz inne niespodzianki.

Dzień Dziecka Challenge odbędzie się na nowo otwartych strefach zabawy i wypoczynku, które znajdują się przed budynkiem centrum handlowego. Plac zabaw zlokalizowany jest w pobliżu pasażu zewnętrznego (wejście od strony Alei Spółdzielczości Pracy), natomiast tor rowerowy i park do ćwiczeń w pobliżu wejścia do SKENDE Shopping od ulicy Kupieckiej. Wstęp do stref zabawy i wypoczynku jest bezpłatny.

– W tym roku Dzień Dziecka w SKENDE Shopping trwa aż trzy dni. Program został ułożony w taki sposób, aby z atrakcji mogli skorzystać zarówno najmłodsi, ale także młodzież. Chcemy pokazać, że ruch i aktywność fizyczna to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Od 1 czerwca place zabaw, mini kolejka tyrolska, tor rowerowy oraz park do ćwiczeń są do dyspozycji najmłodszych mieszkańców Lublina. Serdecznie zapraszamy wszystkich! – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Sportowe rywalizacje podczas wydarzenia poprowadzą znani idole młodego pokolenia : 1 czerwca będzie to Littlemooonster96 i Dominik Rupiński; 2 czerwca – Adam Zdrójkowski i Marcin Dubiel, 3 czerwca – Stuu Games i Danny Ferreri. W ciągu jednego dnia rozegranych zostanie kilka konkurencji sprawnościowych, m.in. konkurs na najlepszy trick na deskorolce lub pokonanie toru przeszkód na czas. Będzie też okazja, aby spotkać się z gwiazdami, zrobić sobie wspólne zdjęcia i dostać pamiątkowy autograf.

Na najmłodszych czekają słodkie niespodzianki: lody i wata cukrowa oraz spotkania z mimami, malowanie buziek, gry i zabawy z Elmo (zwierzątka z balonów, giga jenga, wyścigi kangurów, wyścigi z balonami).

W nowo otwartych strefach zabawy i wypoczynku przy SKENDE Shopping znajduje się plac zabaw ze strefą dzieci młodszych (huśtawki na sprężynach, zjeżdżalnie oraz drewniany domek zabaw) oraz miejscem dla dzieci starszych (tor przeszkód ze ślizgawkami, linki do wspinania oraz mini tyrolka, umożliwiająca zjazd między dwoma punktami).

Na terenach zielonych przy centrum handlowym (od ulicy Kupieckiej) znajduje się też park do ćwiczeń (m.in.: drążki, kółka gimnastyczne oraz inne urządzenia pozwalające na wykonywanie prostych zadań treningowych).

Niewątpliwą atrakcją tej przestrzeni jest „pumptrack”, czyli specjalny tor rowerowy, z którego mogą korzystać osoby w różnym wieku i amatorzy różnych form aktywnego spędzania czasu: rowerzyści, rolkarze, deskorolkowcy oraz osoby jeżdżące na hulajnogach. Obok są również elementy mini skateparku: m.in. rampy i curby, czyli konstrukcje z rur i betonu, umożliwiające wykonanie akrobacji np. na deskorolkach. Po aktywnej rozrywce można odpocząć i zregenerować siły na hamakach.

(fot. SKENDE Shopping)
2018-05-31 21:44:30

3 komentarze

  1. Tytuł artykułu mnie znokautował.Co to za język?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)