Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Działka już przekazana. Niebawem w tym miejscu ruszy budowa nowego posterunku policji

Jeszcze w tym roku w Turobinie w powiecie biłgorajskim ma powstać nowy posterunek policji. W obiekcie służyć ma ośmiu funkcjonariuszy.

Wójt Gminy Turobin Andrzej Kozina oraz Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki podpisali akt notarialny dotyczący przekazania przez samorząd działki pod budowę nowego posterunku policji. Chodzi o teren przy ul. Piłsudskiego, nieopodal remizy strażackiej. Jest to część tzw. parku, mająca 15 arów powierzchni.

Oznacza to sfinalizowanie trwających od dłuższego czasu starań o przywrócenie w Turobinie posterunku. Został on zlikwidowany wraz z reformą policji, podobnie jak wiele podobnych obiektów na Lubelszczyźnie. Obecnie teren gminy podlega pod posterunek w oddalonym o 20 km Frampolu.

Budowa obiektu ma ruszyć już niebawem, a budynek powinien być gotowy pod koniec roku. Powstanie on w technologii modułowej, opracowanej wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. W jego skład wejdą: parterowy budynek biurowy o powierzchni użytkowej ok. 165 m2 oraz budynek garażowo – magazynowy o powierzchni użytkowej ok. 70m2. Pracować ma w nim ośmiu policjantów.

Koszt realizacji inwestycji szacuje się na kwotę ok. 5 mln zł. Pieniądze mają pochodzić z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

(fot. Gmina Turobin)

8 komentarzy

 1. A najbliższą stacja karetki pogotowia ratunkowego gdzie można znaleźć będąc w ów Turobin, ponadto 5mil robi wrażenie idzie zrozumieć materiały budowlane zdrożały ale czy aż tak?

  • Dżesica (koleżanka Brajanka)

   @123 – 5 mil, to jakieś 9 kilometrów… ale dlaczego podajesz w milach, jesteśmy w metryczny systemie miar 😆

   • nieKrytyKrytyk

    dżesica to ewidentnie wyborczyni PISU, jak w tej gminie wielu, liczyć nie umie, pluje jadem( czyli katolik),
    i problem z logicznym myśleniem, na potwierdzenie gdzie postawiła znaczek na wyborach.

    • Tyle jadu co z tego komentarza nie ma w żadnym innym. Widać żeś tolerancyjny…

  • Polski język, trudny język, haraszo.

 2. 5 mln za średni domek na wsi ?

 3. To jest największą głupota tej władzy. Każdy ma telefon. Może zadzwonić na policję w razie potrzeby. W nagłym przypadku szybciej dojedzie jakiś patrol niż dyżurny pozamyka

 4. w tak niedawnych latach gdy było dwa razy więcej mieszkańców gminy wystarczało 4-5 policjantów.W obecnej chwili gdy aktywnych mieszkańców gminy jest 50% mniej 8 policjantów i budynek w stylu ZUS jest wielkim postępem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo