Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwudniowa akcja lubelskiej policji „Trzeźwa dzielnica”. Wpadło 10 pijanych kierowców (zdjęcia)

Policjanci przeprowadzili blisko 5000 kontroli stanu trzeźwości podczas działań pod nazwą „Trzeźwa dzielnica”. Przez dwa dni mundurowi skoncentrowali swoje działania na drogach wychodzących z osiedli w Lublinie. W wyniku akcji udało się zatrzymać 10 nietrzeźwych kierowców, w tym 31-letniego mężczyznę, który podróżował z 7-letnim dzieckiem.

W trakcie dwudniowej akcji policyjnej przeprowadzonej w Lublinie, o nazwie „Trzeźwa dzielnica”, mundurowi mieli na celu sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierowców.

Funkcjonariusze zaplanowali działania na drogach wychodzących z osiedli w Lublinie, skupiając swoje siły ruchu drogowego i oddziału prewencji w dzielnicach Wrotków i Czuby. Prawie wszyscy kierowcy wyjeżdżający z osiedli zostali poddani testom, w celu wykrycia osób prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu lub innych środków wpływających na stan trzeźwości.

W trakcie działań blisko 5000 kierowców zostało poddanych kontrolom. Niestety, policjanci ujawnili 10 nietrzeźwych kierowców, w tym 31-letniego mężczyznę prowadzącego mazdę z blisko promilem alkoholu we krwi. Co gorsza, jechał on z 7-letnim dzieckiem.

Warto pamiętać, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi poważnymi konsekwencjami, takimi jak utrata prawa jazdy, wysoka grzywna i nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dlatego należy przestrzegać przepisów i unikać prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu lub innych substancji wpływających na stan trzeźwości.

Dwudniowa akcja lubelskiej policji „Trzeźwa dzielnica”. Wpadło 10 pijanych kierowców (zdjęcia)

Dwudniowa akcja lubelskiej policji „Trzeźwa dzielnica”. Wpadło 10 pijanych kierowców (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin\nadesłane Piotr)

25 komentarzy

 1. Wow, świetny pomysł policji 🙂 oby więcej takich akcji . Poza tym powinny odbywac się też w zimie aby kontrolowac tych z nieodśnieżonym autem i jeżdzących bardzo szybko po osiedlowych uliczkach!

 2. Ilu to rowerzyści a ilu ukraińce??

  • „Wpadło 10 pijanych kierowców” – rowerzysta to kierujący, ale nie kierowca. No chyba, że kieruje samochodem, ale wtedy nie jest rowerzystą. Wiec wśród wymienionych wpadniętych nie było rowerzystów.
   A co do narodowości. Ma dla Ciebie znaczenie, czy przejedzie Cię pijany Ukrainiec, czy pijany Polak?

   • najlepiej jakby przejechał mnie trzeźwy.

    Wtedy wiem, że nie złamał tego jednego przepisu…

 3. Super! Tak trzymać

 4. Patrząc na ilość wypadków po pijaku, to takie akcje powinny być częściej, żeby wyeliminować patologię z ulic.

  • no nie jestem tego pewien – z relacji wynika, że delikwent traci uprawnienia, ale nie traci możliwości jazdy autem.
   Posiada możliwość bo w dalszym ciągu może jeździć – nikt nie kontroluje przestrzegania tego zakazu, chyba że czegoś dokona

 5. A kiedy Czechów i Kalina.

 6. Ilu juberów i bolców oraz feenow ?

 7. pod biedrami z rana patola przed robotą zapasy robi.
  Tatarusów kontrolować i Bronksów

 8. Wspaniała wiadomość. Świetna policyjna robota! Bardzo dziękuję i proszę o więcej takich akcji. Proponuję częściej szukać pijanych bandytów, zamiast tych kontroli skarbowych na bezpiecznych ulicach tj. al. Mazowieckiego.