Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch żołnierzy w szpitalu po siłowej próbie przedarcia się nielegalnych imigrantów do Polski (wideo)

Do szpitala trafili dwaj żołnierze, po tym jak w niedzielę wieczorem na granicy polsko-białoruskiej doszło do kolejnej siłowej próby przedarcia się nielegalnych imigrantów z Białorusi do Polski.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem niedaleko Usnarza Górnego w woj. podlaskim. Grupa cudzoziemców próbowała siłowo wedrzeć się do Polski.

– Cudzoziemcy używali kijów i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego. Jeden z żołnierzy został uderzony przez cudzoziemca gałęzią w twarz, a drugi kamieniem w twarz. Obaj musieli zostać przewiezieni do szpitala w Białymstoku. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Już opuścili szpital – poinformowała w poniedziałek rano rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska.

W grupie osób atakujących polskich strażników granicznych i żołnierzy byli białoruscy żołnierze w cywilnych ubraniach, którzy cięli nożycami druty znajdujące się na granicy.

Wczoraj granicę polsko-białoruską usiłowano nielegalnie przekroczyć 508 razy. Funkcjonariusze SG zatrzymali 19 nielegalnych imigrantów: 13 ob. Syrii, 5 ob. Iraku i ob. Palestyny. Za pomocnictwo zatrzymano 4 cudzoziemców: 2 ob. Iraku, ob. Holandii oraz ob. Niemiec narodowości irackiej. W ciągu dwóch ostatnich dni łącznie prób nielegalnego przekroczenia granicy było niemal 900.

?Zobacz: Ukrainiec przewoził 41 imigrantów, w tym 15 dzieci. Pojazd zatrzymano na autostradzie A2 ZDJĘCIA

(fot. SG)

38 komentarzy

 1. pisałem, żeby zaminować – żaden burek białoruski bu tu nie podlazł

 2. a co na to grabczuk?

 3. Jeden z żołnierzy został uderzony przez cudzoziemca gałęzią w twarz, a drugi kamieniem w twarz, a obaj zachowali się jak nie chrześcijanie, bo żaden nie nadstawił drugiego policzka. Tak jak nakazuje pewien punkt katolickiego paragrafu.
  Ciężko opłacani wojskowi kapelani, douczcie ich właściwych zachowań.

 4. Gumowe kule i strzelać po nogach

 5. niech by tak rolnicy(polacy ) na blokadzie rzucali kamieniami (ktorych na polach jest mnostwo ) to by ich spacyfikowali momentalnie .

 6. Czy to, że białoruscy żołnieże forsują granicę nie jest juz przypadkiem wtargnięciem wojsk obcych na terytorium kraju?

  • To tylko propaganda że tam są żołnierze, każdy artykuł musi jakoś zaatakować białorusinów. Taki cały sens tej szopki, bo imigrantów to 10 razy tyle co tych prób codziennie legalnie się sprowadza.

 7. Jeśli patyk eliminuje polskiego żołnierza z pola działania to ja nie mam pytań.

Wiadomości z info112