Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie osoby w szpitalu po wypadku na obwodnicy Lubartowa (zdjęcia)

Znane są szczegóły porannego wypadku na drodze krajowej nr 19, w ciągu obwodnicy Lubartowa. Dwie osoby trafiły do szpitali. Obecnie ruch w miejscu zdarzenia odbywa się bez utrudnień.

W piątek rano na drodze krajowej nr 19, w ciągu obwodnicy Lubartowa, w rejonie skrzyżowania z ul. Kleeberga doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 40-letni mężczyzna kierujący volvo w trakcie wykonywania manewru zjazdu z drogi krajowej numer 19 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu z przeciwka samochodowi marki Kia. Samochodem tym kierował 64-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Doszło do zderzenia pomiędzy tymi samochodami, a kia uderzyła jeszcze w stojący na wyjeździe ze skrzyżowania samochód marki ford – relacjonuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Kierowca i pasażer z kii zostali przetransportowani do szpitali. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Ruch odbywał się przez pewien czas wahadłowo. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone na czas wykonywanych przez policjantów czynności. Obecnie w rejonie wypadku nie ma już utrudnień w ruchu.

Dwie osoby w szpitalu po wypadku na obwodnicy Lubartowa (zdjęcia)

fot. Policja Lubartów

 

Dwie osoby w szpitalu po wypadku na obwodnicy Lubartowa (zdjęcia)

fot. Policja Lubartów

Dwie osoby w szpitalu po wypadku na obwodnicy Lubartowa (zdjęcia)

fot. Policja Lubartów

22 komentarze

 1. Znowu?! Ja pie…

  • Jak to znowu?
   Od początku roku to dopiero drugie, albo trzecie zdarzenie drogowe spowodowane przez kierującego samochodem. Wszystkie pozostałe spowodowali piesi albo rowerzyści.

 2. Te śmieszne suvy niedługo będą wielkości czołgu. Już niektóre zajmują dwa miejsca parkingowe. Szkody nie mniejsze niż w tym białym. Mam pytanie do właścicieli suvów: Jakie plusy ma taki samocohód bo ja nie widzię żadnych?

  • „szkody nie mniejsze” – bo samochody projektuje się tak, że w przypadku zderzenie, samochody mają chronić ludzi, a nie minimalizować szkody w pojeździe.
   Im dłuższa droga hamowania (większy zgniot pojazdu) tym siły działające na ludzkie ciało mniejsze. A im siły na ciało mniejsze – tym mniejsze obrażenia.
   Co Ci po nieuszkodzonym samochodzie, skoro w nim zginiesz?

  • To nawet dobrze, że po dzwonie, auto tak wygląda. Mniej cwaniaczków handlujących samochodami, zdecyduje się go naprawić (wizualnie) i sprzedać jako niebity.

  • Ja mam dwa więc ci odpowiem jakie jest kilka zalet suvów. Wysoki-dobra widoczność, trwaly-naprawy ograniczaja się do wymiany części eksploatacyjnych, bezpieczny – baba przywaliła mi w przód na światłach gdy miałem bezkolizyjne w lewo i jej audi a4 nadaje się na złom a u mnie uszkodzony zderzak reflektor i maska. Ładowny- zabierzesz 5 osób i możesz dać im pod nogi kilka worków kartofli. Nadal będzie sporo miejsca u pasażerów. A w bagażniku zmieści się prawie cała europaleta. No ale cóż nie ma to jak sedan;)

   • A ile pali? Bo to trochę waży. Kombivany jednak praktyczniejsze. Konstrukcja prostsza i lżejsze.

   • SUV, choć to za duże słowo, pokroju Hyundaia Tucsona to do bagażnika zabierze koło zapasowe i 1 (jeden) worek katrofli. Bez koła też niewiele wejdzie. Te małe gówniarze, co się do SUV-ów zaliczają to porażka całkowita, mówię to z doświadczenia i posiadania, tudzież użytkowania (tucson, tiguan, x3, kuga, qashkai). Ni to wygodne, bo martwe pola są spore, ni to pakowne bo ciasne z tyłu, ni to użytkowe, bo zaparkować nie łatwo, ni to praktyczne, bo w kombi V70 czy C5 zabieram duuuuuużo więcej i jadę duuuużo bardziej komfortowo. I wcale nie wolniej.

   • Lepsza widoczność to zachęcające aż muszę sprawdzić jak to możliwe. Spalanie trochę duże. Mój też pali 13 ale na 250km.

   • Kierowca odrzutowca

    Z ta europaletą to przywaliłeś, jak dzik w sosnę. Mało który suv ma tak wielki bagażnik.

  • Jak baba wjedzie takim do żłobka/w witrynę sklepu to ona będzie bezpieczna, ewentualnie strzeli kogoś na pasach będzie pewność że zabije.

  • Stały napęd na cztery koła, wyższy prześwit niż w „osobówce”, pojemny bagażnik, dobry do ciągania przyczep.

  • 1.Wyżej siedzisz = więcej widzisz
   2. Wyższe zawieszenie = łatwiej w śniegu
   3. Bezpieczniejszy bo większy = m.in. większe strefy zgniotu
   4. Przy parkowaniu zbyt wysokie krawężniki nie katują zderzaków
   5. Wyższy prześwit = na dołach nie zniszczysz miski olejowej
   6. Łatwiej wsiąść i wysiąść co ma niebagatelne znaczenie dla osób z chorym kręgosłupem.
   Wymieniać dalej?

   • „1.Wyżej siedzisz = więcej widzisz”
    – Ważne, kiedy masz problemy ze wzrokiem.

    „3. Bezpieczniejszy bo większy = m.in. większe strefy zgniotu
    – Ważne, kiedy jesteś łamagą nie umiejącą jeździć samochodem. W razie wypadku, wiesz, że jesteś bezpieczniejszy (oczywiście kosztem drugiego uczestnika zdarzenia).

    „4. Przy parkowaniu zbyt wysokie krawężniki nie katują zderzaków”
    – Ważne, kiedy nie umiesz parkować i nawet czujniki oraz kamery parkowania nic ci nie dają.

    „6. Łatwiej wsiąść i wysiąść co ma niebagatelne znaczenie dla osób z chorym kręgosłupem.”
    – Ważne, kiedy jesteś inwalidą.

    Czyli reasumując, w przypadku SUV-ów gabaryty i masa tych pojazdów mają za zadanie rekompensować możliwie jak najwięcej ułomności i niedomagań ich kierowców. Innymi słowy, to samochody dla inwalidów.

  • Kluczowym problemem z SUV-ami są ich gabaryty, ale nie chodzi tu o miejsca parkingowe. Chodzi o złudne poczucie bezpieczeństwa, które dają swoim właścicielom. Czując się w nich bezpiecznie, osoby nimi kierujące są o wiele bardziej skłonne do ryzykownych i agresywnych zachowań na drodze, bo przecież w razie czego „mi się nic nie stanie”. Wystarczy obejrzeć dowolny odcinek STOP CHAM na youtube, aby się o tym przekonać: 50-60% wszystkich uwiecznionych na filmach sytuacji, gdzie głównym antybohaterem jest kierowca osobówki, dotyczy kierujących albo BMW, albo SUV-ami wszelkich marek. Masa i wielkość tych pojazdów służy do bardziej śmiałego wymuszania pierwszeństwa, bo przecież nikt nie będzie ryzykował zderzenie z ogromnym SUV-em.

   Czego przykład widzimy na załączonym obrazku.

 3. bimberek z mirabelek

  Na tej obwodnicy to tylko wymuszają pierwszeństwo i szybko jeżdżą

 4. I jeszcze samochód strażaka ucierpiał eh

 5. Ale jak to…”Ja nie zdążę…?” Myślą tak pacany i wymuszają pierwszeństwo. 40 lat stary chłop i taki głupi.

 6. Jak to możliwe, że na dobrej drodze kilka razy w roku dochodzi do tak groźnych wypadków , często śmiertelnych? Ta droga pochłonęła już kilkanaście ofiar a miała zapewnić mieszkańcom Lubartowa bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport