Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa tragiczne wypadki na drogach regionu. Nie żyje dwóch pieszych

Minionej nocy na drogach regionu doszło do dwóch tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby. Przez weekend w regionie doszło do 12 wypadków a 12 osób zostało rannych.

Do pierwszego z wypadków doszło w miejscowości Rososz w powiecie ryckim. Kierujący volkswagenem 23-latek potrącił 47-letniego mężczyznę. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Kierowca był trzeźwy.

Dwa tragiczne wypadki na drogach regionu. Nie żyje dwóch pieszych
Do drugiego tragicznego zdarzenia doszło we wsi Stawki w powiecie janowskim. Tam kierujący hyundaiem najechał na leżącego na jezdni 51-letniego mężczyznę. Pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. 25-latek kierujący pojazdem był trzeźwy.

Dwa tragiczne wypadki na drogach regionu. Nie żyje dwóch pieszych
Przez weekend w regionie doszło do 12 wypadków, w których 12 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 67 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

2015-08-31 08:39:13
(fot. ilustr. lublin112.pl, fot. Policja Ryki, Janów Lubelski)

16 komentarzy

 1. Niestety po ostatnim week stwierdzam że piesi zapomnieli o obowiązku noszenia odblaskow po zmroku…

 2. Jak w powiecie ryckim to Rososz nie Rossosz

 3. Zakładam, że nie było widać tych pieszych.

 4. Jak leżał na jezdni bez odblasków tym bardziej.

 5. Wczoraj jadę po północy w okolicach Bełżyc, prędkość prawidłowa 60km/h, około 500 m przedemna inne auto, używam świateł mijania gdzie nagle widzę na środku mojego pasa młodą gowniare idącą machajac rękoma jak gdyby miała ” wywalone ” na cały świat. Zero odblaskow, czarne ubrania, droga nieoswietlona. Tym razem refleks nie zawiódł. A co gdyby jechał ktoś inny i się zagapil? A co gdyby jechał ktoś wyznjac zasadę ” w nocy i tak nie ma ruchu to można zapier…”? W małe miejscowości powinne być wysyłane specjalne patrole które dadzą takiej mandat raz, drugi i się nauczy, bo później czyja wina? kierowcy

  Dodam że nie jest to pierwszy incydent, jeżdżę tam w nocy bardzo często lecz zazwyczaj pieszy nie jest aż tak nierozwazny.

  • Niestety ale ustawodawca przewidział odblaski tylko poza terenem zabudowanym, czyli tam gdzie pieszych jak na lekarstwo

   • Poważny ustawodawczy błąd, ale gdyby tak wybuchło coś takiego jak w świętej pamięci Czarnobylu…
    świecilibyśmy światłem własnym i było by znacznie bezpieczniej niż jest. 🙂

  • To i tak powiem Ci szczerze ze jesteś jakiś cierpliwy. U mnie w takiej sytuacji nie obyło by się bez wyjścia z samochodu. Z reszta mialem podobna akcje. Szedł gnój pijany środkiem drogi i machal lapami. Więcej juz tego nie zrobi. Jestem pewien.

 6. 12 wypadków, w których 12 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 67 kierowców – tylko ja wciąż czekam na klienta, a jeść za coś trzeba, a i na browarka też by się przydało

 7. Dobrze,że trzeźwi kierowcy eliminują pieszych w stanie po użyciu alkoholu,jak w tym przypadku.

 8. Nie do końca przemyślana wypowiedz. Sprawiedliwości stało by się zadość jeżeli pijak trafiłby pijaka. A tak trzeżwy kierowca ma kłopoty i traumę do końca życia przez bezmózgiego ochlaptusa.

 9. A na lusterku wisi „Powiedz STOP wariatom drogowym”…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo