690 680 960

Dużo policjantów na drogach regionu. Trwają kontrole w ramach działań „Alkohol i narkotyki” (zdjęcia)

Od piątkowego poranka w regionie trwają policyjne działania w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”. Mundurowi dokonują kontroli stanu trzeźwości kierujących oraz testują na zawartość narkotyków.

Dzisiaj od rana policjanci z garnizonu lubelskiego prowadzą działania kontrole w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”. Jej założeniem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W okresie od 1 stycznia do 31 lipca 2022 roku na terenie naszego województwa doszło do 412 zdarzeń drogowych, w których sprawcami byli nietrzeźwi kierujący.

Na drogach regionu kierowcy napotkają dzisiaj wzmożoną liczbę kontroli drogowych, które będą prowadzone przez policjantów w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach.

– Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskie policji.

W świetle nowych przepisów kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Dużo policjantów na drogach regionu. Trwają kontrole w ramach działań „Alkohol i narkotyki” (zdjęcia)

Dużo policjantów na drogach regionu. Trwają kontrole w ramach działań „Alkohol i narkotyki” (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

15 komentarzy

 1. Stary lewak (74 l.)

  Dużo policjantów na drogach regionu, ale dopiero od czasu jak przestali nadstawiać oba policzki do bicia (czymkolwiek popadło) na polsko-białoruskiej granicy.
  Przedtem jakoś tak różnie bywało…

 2. Ta akcja to jedna wielka SCIEMA. Spotkałem się dziś z drogówka która realizowała taką akcję i nawet o niej wspomnieli. Ale nie poczęstowali ani swoim alkoholem ani narkotykami. Kraj z dykty. Niby akcja wybielania wizerunku policji ale wyszło jak zawsze…

 3. A kiedy głośna akcja strzelające tłumiki

 4. Sekretariat pytań

  A jak ktoś ma leki narkotyczne przepisane przez lekarza ?
  Policja bada poziom w organiźmie danego środka ?
  Przecież pacjent ma zawsze we krwi.

 5. Chyba tylko mają możliwość badania czy zawiera czy nie.
  Szegolowe badania to już raczej w laboratorium na wskazanie np. sądu prokuratury.
  Poziomu stężeń niestety nie znam.

 6. A nie jest tak (chce się upewnić), że musi być podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem? Ewentualnie ktoś zgłosi kogoś? Można domniemywać, że każdy jedzie pod wpływem i sprawdzać wszystkich?
  Z tego co wiem to nie ma w polskim prawie wyrywkowej czy rutynowej kontroli.

 7. Zatrzymali traktor bo pewnie wiózł trawę xD

 8. Kiedy akcja zagłuszanie ciszy nocnej przez złomy bez tłumików milicja jest w nocy na służbie czy siedzi na Internecie cały czas.

 9. ,aa,boKrzycho.paPj

  Ja tylko jestem ciekawy czy tak dużo policji na drogach wie , że można komuś niszczyć życie przez pomówienia, znajomości, układy bo kolesiów.Czy ty dany policjancie pozwolił byś żeby ktoś na twoją żonę czy dziewczynę ludzie wolali że jest głupia czy że jest narkomanką? W naszym pięknym kraju wystarczy mieć kolesiów i znajomych w policji i można zupełnie bezkarnie przez wiele lat niszczyć życie pracującemu uczciwie człowiekowi

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas