Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Duże zainteresowanie drzewkami od leśników. Sadzonki będą rozdawane jeszcze dzisiaj (zdjęcia)

Trwa kolejna, piąta już edycja, ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych „sadziMY”. W poniedziałek do stoisk z sadzonkami ustawiały się kolejki zainteresowanych.

W poniedziałek ruszyła tegoroczna akcja Lasów Państwowych #sadziMY. Odbywa się już po raz piąty i tradycyjnie uczestniczą w niej wszystkie nadleśnictwa i regionalne dyrekcje Lasów Państwowych na terenie całego kraju. Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowano aż milion sadzonek rodzimych gatunków drzew. Są to m.in.: sosny, dęby szypułkowe, buki, modrzewie, brzozy, olsze, bzy koralowe, głogi, czereśnie ptasie i dzikie róże.

Drzewka cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wiele osób bierze udział w akcji kolejny rok z rzędu. Jak wyjaśniają, sadzonki trafiają na działkę, gdzie dołączą do posadzonych rok czy dwa lata temu. Leśnicy będą rozdawać rośliny jeszcze dzisiaj w godz. od 9.00 do 15.00 we wszystkich nadleśnictwach naszego regionu a także przed siedzibą Regionalna Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przy ul. Czechowskiej 4. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie przed przesuszeniem.

Celem akcji jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

16 komentarzy

 1. Przypominam że później w razie chęci zmiany zagospodarowania swojej działki i chęci wycięcia takiego drzewa czeka was urzędniczy i finansowy koszmar.

  • Tak, tak, tak. Wytnij wszystko i zabetonuj nie będziesz miała problemu. Druga sprawa to taka, że drzewa posadzone ludzką ręką wymagają jedynie zgłoszenia i jest zgoda na wycinkę.

 2. Niedorzecznik prasowy

  Wielu te sadzonki weźmie, bo za free dają ale czy posadzi ? To już zupełnie inna bajka.

  • … dokładnie, biorę bo dają, później sie zobaczy . posadzić aby posadzić byle jak, byle gdzie nie sztuka, za parę lat wyciąć bo może przeszkadza i nie w tym miejscu … od sadzenia są LP nie tylko od wycinki i handlu drewnem

 3. Do tej akcji wypadałoby też wyznaczyć obszar w którym można takie drzewko posadzić.
  Poinformować także w jakich odległościach należy sądzić od sasiada, przyłączy. Taka sadzonka to duże drzewo w przyszłości będzie a wycinka już taka prosta i tania jak sadzonka nie będzie.

 4. Mszy z tej okazji nie było zacofana chamska ściana wschodnio ?

 5. Brawo partia. Za Tuska drzewa się tylko wycinało.

 6. Po ile tych sadzonek dają?

 7. Najlepiej sadzić na działce somsiada 🙂 Potem to on będzie miał problem z wycinką drzewa lub będzie okazja na podpi…ol.

 8. Komentarze tępych lewaków.

 9. Sadzimy drzewka a PiS tyle samo co wsadzimy wyrżnie stuletnich i wyśle do Chin.Kasa będzie i ilość będzie ta sama.

Dodaj komentarz

Z kraju