Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Duża sieć handlowa podjęła decyzję o wycofaniu się z Polski. Ponad 200 sklepów na sprzedaż

Pochodząca z Republiki Południowej Afryki spółka Spar Group rozpoczęła wycofywanie się z działalności w naszym kraju. Na Lubelszczyźnie Spar posiada sklepy m.in. w Lublinie, Puławach czy Tomaszowie Lubelskim.

Spółka Spar Group podjęła decyzję o sprzedaży swojego polskiego oddziału. Pod logiem Spar działa obecnie 212 sklepów, firma posiada także dwa centra dystrybucyjne oraz zakład produkujący dania gotowe. Jeżeli chodzi o same sklepy, to są wśród nich obiekty korporacyjne jednak większość to placówki prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców na zasadzie franczyzy.

Mająca swoją centralę w Republice Południowej Afryki spółka jest jednym największych sprzedawców detalicznych w pięciu krajach na tym kontynencie. W ostatnich latach prowadziła ekspansję na inne rynki m.in. właśnie w Europie. Kilka lat temu przejęła borykającą się z dużymi problemami finansowymi polską sieć sklepów Piotr i Paweł. Teraz jednak ogłoszono, iż Spar rozpoczął już działania, których celem jest wycofanie się z działalności w naszym kraju.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że do czasu znalezienia „odpowiedniego i wiarygodnego” inwestora sklepy będą cały czas funkcjonowały w dotychczasowej formie. Polski oddział będzie też otrzymywał niezbędne wsparcie, aby zapewnić bezpieczeństwo kontrahentów i partnerów.

W naszym regionie Spar posiada sklepy m.in. w Lublinie, Puławach czy Tomaszowie Lubelskim.

14 komentarzy

 1. A w Lublinie to gdzie?

  • W Lublinie na Dunikowskiego 7 dlatego się nie mało uczęszczana ulica. Znam ten sklep pod nazwą „Piotr i Paweł” super zaopatrzenie, tylko że lokalizacja na zachodzie Polski.

 2. O czyżby, się zwijali, bo coś wiedzą np, że niedługo będziemy ostrzyć szabelki. Chociaż, chyba nie bo podobno google otworzył w wawie czy ma otworzyć największą serwerownie, czy coś tam w tej części Świata czy Europy, to chyba jakby były szabelki niedługo to by się nie otwierali

 3. Lewaczek Lolo miły miękki chłopiec

  Tamuj nic nie ma, najwyżej kerfur ekspres.

 4. a po co nam sklepy , wolę siedzieć na socjalu PIS mi da

 5. Kiedy kolejne nie poliniackie ?

 6. Oby szwabskie się zawinęły jak najszybciej.

 7. W Chochołowie woda w SPAR ponad 3 zł za 1,5l, a w Biedronce w centrum Zakopanego ceny jak w Lublinie. Niech się wynoszą naciągaczy nam nie trzeba.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport