Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Drogowcy szykują się do zimy

Drogowcy z województwa lubelskiego intensywnie szykują się do nadchodzącej zimy.

Na drogach województwa lubelskiego prowadzone są intensywne prace, mające zapewnić kierowcom możliwość przejazdu podczas nadchodzącej zimy. Wzdłuż dróg, gdzie znajdują się otwarte przestrzenie montowane są siatki zapobiegające nawiewaniu śniegu na jezdnię, zaś drogowcy uzupełniają zapasy sili i robią ostatnie przeglądy sprzętu służącego do odśnieżania.

Zimowe utrzymanie dróg na terenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie prowadzone będzie przez 8 Rejonów Dróg Wojewódzkich oraz 17 Obwodów Drogowych, posiadających łącznie 21 placów składowych. Zakres działania obejmuje wszystkie drogi wojewódzkie w naszym regionie o długości blisko 2200 kilometrów. Praktycznie na całej tej długości będzie prowadzone odśnieżanie i zwalczanie śliskości jezdni. Wyłączone z tego jest tylko kilka odcinków, gdzie nie odbywa się regularny ruch pojazdów ani tez nie docierają autobusy.

W bazach ZDW zgromadzono już większość materiałów potrzebnych do zwalczania śliskości. Przez cały sezon wykorzystywane jest około 8 ton soli, blisko 40 ton mieszanki piaskowo solnej i ponad 2 tony materiałów uszorstniających. Na długości około 150 kilometrów ustawiono siatki przeciwśnieżne w celu ochrony przed zawiewaniem dróg.

Kończą się również remonty na drogach krajowych. Przed czasem zakończono remont obwodnicy Krasnegostawu, trwają ostatnie prace na krajowej 19 w Niedrzwicy Dużej. Z kolei na trasie krajowej nr 63 również są na ukończeniu. W tym przypadku odcinek w rejonie Wisznic ma małe opóźnienie jednak na pewno ma zostać dokończony przed zimą. Nie zostanie dokończony tylko odcinek krajowej 12 pomiędzy Kurowem i Końskowolą. Tam prace mają potrwać do czerwca przyszłego roku.

null
null
null
(fot. lublin112)
2013-11-02 12:12:31

Komentarze wyłączone