Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Drogowa recydywa sporo ją kosztowała. 4000 zł mandatu za nadmierną prędkość

W trakcie piątkowych działań kontrolnych na drogach powiatu zamojskiego policjanci ujawnili 225 wykroczeń w ruchu drogowym, dwa przestępstwa dotyczące złamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów i zatrzymali dwa prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

W miniony piątek na drogach całego kraju trwała policyjna akcja „Prędkość”. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Kontrole drogowe przeprowadzane były m.in. w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

– Mundurowi z zamojskiej komendy w ramach działań przeprowadzili prawie 230 kontroli drogowych, z czego 225 związanych było ze zbyt szybką jazdą. Piątkową akcję z pewnością zapamięta kierująca toyotą, która o godzinie na ulicy Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała 111 km/h. Policjanci za popełnione wykroczenie zatrzymali 36-letniej mieszkance Zamościa prawo jazdy. Jak się okazało kierująca, była już karana za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na kobietę mandat w ramach „recydywy”, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierująca otrzymała więc 4 000 złotych mandatu, a na jej konto trafiło 14 punktów karnych. Prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym stracił też 23-latek z gminy Leśniowice zatrzymany do kontroli drogowej w Starym Zamościu. Mężczyzna kierując Audi jechał o 54 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Policjanci ruchu drogowego w piątek skontrolowali również kierującego BMW. 38-latek z Tomaszowa Lubelskiego był trzeźwy, jednak nie powinien decydować się na kierowanie pojazdem. Miał bowiem orzeczony przez Sąd Rejonowy w Lubaczowie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sądowy zakaz kierowania rowerami miał także skontrolowany przez mundurowych 42-letni cyklista z Zamościa.

4 komentarze

  1. chłop ze Spiczyna

    Najlepszy to ten 42letni cyklista.

  2. … brawo policja … karać srogo karać bandytów drogowych

  3. Coś mało wyłapanych świrów w zabudowanym. Spora część drajwerów jeździ tak jakby prawo jazdy było im zbędne i śmieją się z przepisów.

  4. Co do konwersacji przy innym policyjnym artykule. Policja to firma ochroniarska, mu swoj numer Duns i służy okupantowi Polski. Szkoda ze za obywateli pieniądze ;( Policja nie jest państwowa, nigdzie tego nie ma w prawie. Kazdy teoretycznie może mieć swoją policję. Policjanci mają legitymacje służbowe, NIE funkcjonariusza Panstwowego !!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport