Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Drogowa recydywa jest kosztowna. 5 tys. złotych mandatu dla kierowcy audi (wideo, zdjęcia)

Mieszkaniec Rzeszowa za swój „wyczyn” na drodze ekspresowej został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. złotych oraz 15 punktami karnymi. Mężczyzna pędził audi 242 km/h. Jak się okazało, został po raz kolejny zatrzymany do kontroli i ukarany za to samo.

Policjanci z kraśnickiej drogówki patrolujący drogę S19, w okolicach zjazdu w kierunku Modliborzyc zauważyli osobowe audi, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością.

Mężczyzna ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Pomiar wykazał 242 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 120 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego do kontroli drogowej. Za kierownicą audi siedział 46-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Jak się okazało rzeszowianin po wejściu w życie nowego taryfikatora, był już karany za przekroczenie prędkości. Z tego powodu zgodnie z obowiązującymi przepisami, otrzymał mandat w warunkach recydywy.

Oznacza to, że grzywna za przekroczenie prędkości wyniosła dwa razy więcej niż ta, która przypisana jest do tego wykroczenia. Jazda z nadmierną prędkością kosztowała teraz kierowcę 5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

 

Drogowa recydywa jest kosztowna. 5 tys. złotych mandatu dla kierowcy audi (wideo, zdjęcia)

(fot. Policja Kraśnik)

18 komentarzy

 1. Czyli za 240 km/h na ograniczeniu 120 km/h nie zabierają prawa jazdy??

 2. Gdzie ludziom się tak spieszy?

 3. 240kmh wyczyn na skalę światową! Średnia przelotowa kilkaset km dalej legalnie! Dziwne jak wiele jakaś granica ziemi może zmienić. Nasze orły z milicji pewnie się waflują takim osiągnięciem 😀

  • W Niemczech tylko na niektórych odcinkach jest „ile fabryka dała”. A tak jest ograniczenie podobne do naszej. To jest droga ekspresowa. On powinien już siedzieć a tylko 5 tys mandatu.

 4. Teraz się dopiero zacznie jak już tiry nie będą mogły się czadem powyprzedzać… takich rzeszowianinów będzie co nie miara…

 5. 242kmh to prędkość milicyjnych patałachów, a nagranie zbliżone 17x. Jak zawsze dymają ludzi, a w rzeczywistości chłop pewnie jechał 160.

 6. Kolejny desperados z własnej i nie przymuszonej woli wystawił wełnę do golenia.

 7. Do Frania wiadomość
  W Norwegii za to przestępstwo drogowe nie byłoby tylko 5 tys.
  Dużo dużo więcej
  Szkoda że takich wariatów u nas jest tak wielu bezkarnych
  Mam nadzieję że i u nas niedługo mandaty będę odpowiednie

 8. Jak widac na nagraniu, to predkosc radiowozu, a niby zmiezona, tak wlasnie dzialaja wideoradary…

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo