690 680 960

Droga powiatowa Wojciechów – Halinówka – Góra oficjalnie otwarta (zdjęcia)

Zakończyły się prace przy przebudowie drogi łączącej Wojciechów z miejscowością Góra. Wczoraj odbyło się jej uroczyste otwarcie.

Droga powiatowa z Wojciechowa przez Halinówkę do miejscowości Góra, po trwającej kilka miesięcy przebudowie została uroczyście otwarta. Nowa nawierzchnia pojawiła się na długości 7 kilometrów, zbudowane zostały również chodniki oraz zatoki autobusowe. Przejścia dla pieszych uzyskały zaś oświetlenie.

Inwestycja ta była bardzo wyczekiwana przez kierowców, gdyż droga należała do tych, na których rozwinięcie większej niż dopuszczalna prędkość, mogło wiązać się z uszkodzeniem auta. Trasa ta pełna była dziur i nierówności. Mieszkańcy okolicznych miejscowości od kilku lat czekali na jej przebudowę. W końcu kosztującą około 5,5 miliona złotych przebudowę sfinansowały wspólnie Powiat Lubelski i Gmina Wojciechów, połowę środków uzyskano zaś z budżetu państwa.

To kolejny etap przebudowy dróg powiatowych w tej okolicy. Na początku grudnia ub.r., po przebudowie uroczyście oddano do użytkowania prawie 14-kilometrowy odcinek ciągu komunikacyjnego przebiegającego przez miejscowości Chmielnik, Chmielnik Kolonia, Kierz, Cuple i Góra. Ogólny koszt tej inwestycji wyniósł ponad 10 mln zł, z czego 3 mln zł to środki pozyskane z dotacji. Pozostałą kwotę pokrył: Powiat Lubelski oraz Gminy Bełżyce i Wojciechów.

Droga powiatowa Wojciechów – Halinówka – Góra oficjalnie otwarta (zdjęcia)
 

Droga powiatowa Wojciechów – Halinówka – Góra oficjalnie otwarta (zdjęcia)
 

(fot. Starostwo Powiatowe w Lublinie)

18 komentarzy

  1. A ksiundz to się tacowym podzielił, że miotłą miota?

  2. nie mam chemorojdow dzieki proboszczowi

Kursy walut

  • USD 3.9478zł -0.68%
  • GBP 5.0066zł -0.26%
  • EUR 4.3327zł -0.49%
  • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas