690 680 960

Droga na cmentarz jest zbyt stroma. Mieszkańcy zbierają podpisy pod apelem o budowę tunelu

Miasto od cmentarza dzieli droga szybkiego ruchu. Aby dostać się do nekropolii, należy pokonać wysoki wiadukt. Mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją o budowę podziemnego przejścia dla pieszych i rowerzystów.

W Kocku powstał pomysł budowy tunelu prowadzącego od strony miasta do cmentarza parafialnego. 10 lat temu, w momencie wybudowania obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej, nekropolia została oddzielona od miasta drogą szybkiego ruchu. Drogowcy zapewnili mieszkańcom szybki dojazd poprzez biegnącą bezpośrednio pod cmentarz drogi, którą poprowadzono poprzez wiadukt. I to właśnie pokonanie tej budowli dla wielu osób stało się problemem.

Jak wyjaśniają mieszkańcy, chodzi o osoby, które na cmentarz idą pieszo lub też udają się rowerem. Jedyna droga prowadzi przez wiadukt, a więc należy pokonać spore wzniesienie. Problem z tym mają starsi mieszkańcy, jednak narzekają też ci, którzy dość często odwiedzają groby swoich bliskich, a więc co kilka dni pokonują wiadukt.

Z inicjatywy radnego Stanisława Nakoniecznego postanowiono przygotować petycję w sprawie budowy pod drogą ekspresową ciągu pieszo rowerowego na kształt tunelu. Jak wskazano, potrzeba zrealizowania tego typu obiektu znana jest od lat, jednak to właśnie teraz ma być ku temu dobra okazja. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się bowiem do przebudowy trasy. Chodzi dokładnie o dobudowę drugiej jezdni.

Petycja wraz z podpisami mieszkańców, popierających realizację inwestycji, ma zostać złożona do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za pośrednictwem i z poparciem sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafała Webera.

(fot. UG Kock)

25 komentarzy

  1. Dla nas rowerzystów będzie to ułatwienie. Dobra inicjatywa.

  2. Zrobią przejście dla zwierząt, to da się swobodnie przejść i rowerem przejechać…

  3. Przecież do tunelu trzeba bądze zjechać w dół, a później wjechać po górę, gdzie tu ułatwienie?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas