Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dorohusk: Przemytnik wpadł na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono nielegalny towar o wartości ponad 32 tys. złotych.

Do zatrzymania mieszkańca powiatu chełmskiego doszło w czwartek na terenie gminy Dorohusk. Po północy w rejonie granicy państwa funkcjonariusze NOSG ujawnili przy zatrzymanym 34-latku wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu. Po przeliczeniu kontrabandy okazało się, że mężczyzna posiadał papierosy o wartości ponad 32 tys. złotych.

34-latek wpadł na gorącym uczynku z przygotowanymi do wywiezienia w głąb kraju papierosami, spakowanymi w duże kartonowe pudła, które były owinięte czarną folią. Tak zabezpieczone przed wodą, zostały wcześniej przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug.

Mężczyzna jest znany funkcjonariuszom Straży Granicznej, był już wcześniej przez nich zatrzymywany. Odpowie teraz za popełnienie przestępstwa skarbowego.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 20 mln zł.

2015-11-06 17:54:27
(fot. NOSG)

5 komentarzy

  1. to se nie popalą

  2. Bez obawy,pod Nova fajeczek nie zabraknie:)

  3. nie tylko pod nową haha

  4. najwyżej będą chłopaki ze 2 miesiące pracy do tyłu 🙂 nadrobią kurde … przecież nie wierze że tak ich ukarają ze im się odechce tym zajmować w przyszłości

  5. Nawet człowiekowi zarobić nie dadzą

Z kraju

Polityka i społeczeństwo