Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Doprowadził do kolizji i uciekł. Zamienił pojazd i ruszył dalej, był pijany

Piaseccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł z kolizji i zamienił samochody myśląc, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności. W chwili zatrzymania 49-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu.

W czwartek po godzinie 8 piaseccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Trawniki w powiecie świdnickim. Jak ustalili mundurowi w rozmowie ze zgłaszającym, na stojący na poboczu pojazd marki Volvo najechał kierowca opla. Po zdarzeniu sprawca kolizji wysiadł z pojazdu, obejrzał swoje uszkodzenia, a następnie odjechał z miejsca.

Kierujący volvo ruszył za uciekinierem, a następnie go zatrzymał. Kierowca opla nerwowo się zachowywał, czuć było też od niego woń alkoholu. Chwilę później odjechał z miejsca. Jak się okazało, sprawca pojechał do domu, gdzie zostawił uszkodzonego opla, a następnie zabrał seata i ruszył nim w drogę.

Daleko jednak nie ujechał, gdyż zauważyli go i zatrzymali piaseccy policjanci na terenie gminy Trawniki. W chwili zatrzymania 49-latek miał dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce stanie przed sądem.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne nawet do 60 000 złotych.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. glupi do kwadratu

 2. Kary nic nie zmienią, jeździli, jeżdżą i nadal będą jeździć po pijaku. Nie wiem czemu to tak trudno zrozumieć.

 3. Wieśmakowi nikt nie zabroni.

 4. Duduś (nie mylić z panem prezydentem)

  Pies go pies, że doprowadził do kolizji… ale że uciekł nie interesując się ewentualnymi rannymi, to wg. mnie jest obrzydliwym tchórzostwem.

 5. Kurcze. Szkoda, że to już nie po zmianie przepisów, bo za ten wybryk mógł mieć skonfiskowane dwa samochody XD

 6. Idę o zakład, że oba „bolidy” warte ok. 1500 zł (łącznie)… Gdyby nawet konfiskować pijakom samochody, to po kolejnej wypłacie 500+, stajnia będzie uzupełniona o kolejne, równie wartościowe pojazdy…

  • Nie bój ziaby. Niedługo łunia wprowadzi że takie za 1500 a nawet 50 tysięcy nie będzie można rejestrować Samochody tylko dla elyty bogatej.

 7. Powinni go karać za dwie jazdy po pijaku

Z kraju

Polityka i społeczeństwo