690 680 960

Domokrążcy rozpoczęli sezon. Uważajmy na podróbki

Sezon sprzedaży ulicznej, wraz z wiosną, rozpoczęli różnej maści domokrążcy. Uważajcie na podrobione towary.

Po raz kolejny wraca temat ulicznych sprzedawców produktów różnych. Począwszy od perfum na parkingach marketów, skończywszy na domokrążcach, którzy upatrzyli sobie małe miejscowości. Tam „grasują” ze swoimi podrabianymi towarami.

W ofercie tych ostatnich znalazły się piły spalinowe. Osoby te przyjeżdżają do mniejszych miejscowości i chodzą od domu do domu proponując swoje produkty. Często, po okazyjnych cenach, są to urządzenia łudząco przypominające oryginały.

Uważajmy na takie urządzenia, ponieważ nie mają one żadnej gwarancji, nie posiadają opakowania w postaci pudełka, są sprzedawane bez jakiejkolwiek rękojmi. Groźne jest też używanie takiej piły ze względu na jej niewiadome pochodzenie i niepewny stan techniczny. Nie dajmy się wciągnąć w rozmowę, a przede wszystkim nie dajmy się naciągnąć na kupno takiej piły.

Jeżeli są osoby, które samotnie zamieszkują domostwa, niech nie wpuszczają nieznajomych osób do domu. Doszły do nas sygnały o inwazji takich grup sprzedawców w małych miejscowościach. Kupując podejrzany produkt po okazyjnej cenie kilkuset złotych, możemy otrzymać bubel warty kilkadziesiąt złotych, nie spełniający norm bezpieczeństwa. Nie mamy również szans na jakiekolwiek próby dochodzenia praw konsumenckich.

W przypadku podróbek sprzętu, takiego jak piły spalinowe producenci ostrzegają (apel firmy STIHL):

Jeśli natkniemy się na ofertę produktów w wyjątkowo okazyjnych cenach należy zachować dużą ostrożność. Często okazuje się, że to podróbki, których zakup w perspektywie czasu okazuje się być bardzo kosztowny. Pirackie produkty charakteryzuje krótka żywotność i niska jakość wykonania a przede wszystkim stanowią one zagrożenie dla zdrowia a nawet życia użytkownika.
Jednak nie zawsze pirackie produkty sprzedawane są w niskich cenach. Bywa też tak, że są one niewiele tańsze od produktów oryginalnych. W ten sposób sprzedający chce stworzyć złudne wrażenie, że chodzi o markowe produkty STIHL.

Podróbki to duże zagrożenie

Oryginalne wyroby marki STIHL charakteryzuje wysoka jakość wykonania i wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacyjnego. Produkty nieoryginalne, które często przestają funkcjonować już po krótkim okresie eksploatacji nie nadają się do naprawy ze względu na brak części zamiennych. Ponadto podróbki mogą nie być wyposażone w podzespoły, które decydują o bezpieczeństwie eksploatacyjnym.

Ulubione produkty piratów, które coraz częściej są podrabiane to pilarki łańcuchowe STIHL. Podróbki pochodzą najczęściej z Chin a ich podobieństwo do oryginalnych wyrobów STIHL wynika najczęściej z pomarańczowo-szarej kolorystyki. Ponadto na produktach tych umieszczana jest naklejka z logo „STIHL”, a w wielu przypadkach pilarki oznaczane są nazwą konkretnego modelu np. „MS 440”. Tego typu pilarki łańcuchowe nie mają nic wspólnego z oryginalnymi pilarkami STIHL.

Jak się chronić przed oszustami ?

Na podrabiane produkty najłatwiej można natknąć się u tzw. sprzedawców ulicznych, na pchlich targach czy w handlu obwoźnym. Oferty podrabianych produktów można spotkać także w internecie na różnych platformach internetowych.
Produkty firmy STIHL są dystrybuowane wyłącznie poprzez sieć Autoryzowanych Dealerów, którzy gwarantują najwyższą jakość, fachowy serwis i kompetentne doradztwo. Dokonując zakupu u Autoryzowanego Dealera, mamy pewność nabycia oryginalnego wyrobu STIHL, najwyższej jakości. Informujemy w tym miejscu, że STIHL walczy z piractwem przemysłowym a każdy ujawniony przypadek ściga karnie.

 

Na terenie naszego województwa policja interweniowała już wielokrotnie w ostatnich latach, podczas próby wprowadzania do obrotu podrobionych towarów, m.in. pilarek i myjek ciśnieniowych. Temat podróbek wraca niemal co roku.

Dzisiaj uliczni sprzedawcy byli widziani w Płouszowicach. Niektórzy z mieszkańców boją się takich wizyt i przeganiają podejrzanych handlowców.  Warto poprosić sąsiada, aby baczniejszym okiem spojrzał w stronę domu pod naszą nieobecność. Nigdy nie wiemy czy ci „sprzedawcy” chcą sprzedać towar czy zbadać teren przed ewentualnym włamaniem do domu. Nie wiemy również, czy proponowany sprzęt nie pochodzi z kradzieży. Po zakupie takiego towaru możemy mieć problemy.

Wystarczy czujność i zdrowy rozsądek. a piłę lub inny sprzęt można teraz kupić w okazyjnej cenie w sklepach firmowych i u dilerów.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4325zł 1.12%
  • GBP 5.3212zł 0.85%
  • EUR 4.7476zł 0.6%
  • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas