Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dom stanął w płomieniach, sąsiedzi ruszyli na ratunek. Jedna osoba zginęła w pożarze (zdjęcia)

Pomimo starań sąsiadów, nie udało się uratować życia 84-letniego mężczyzny. Z ogniem walczyło pięć zastępów strażaków. Teraz trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Pożar na terenie jednej z posesji przy ulicy Chełmskiej w Wojsławicach został zauważony w sobotę po godzinie 9. Palił się parterowy budynek mieszkalny. Płomienie bardzo szybko się rozprzestrzeniały obejmując kolejne pomieszczenia.

O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. W międzyczasie sąsiedzi ruszyli na pomoc domownikom. Jedna osoba zdołała się ewakuować, w środku pozostał mężczyzna. Nie udało się jednak wyciągnąć go z ogarniętego ogniem budynku.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG w Chełmie i z jednostek OSP Wojsławice i Nowy Majdan, do tego zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Po zakończeniu akcji gaśniczej w budynku znaleziono zwłoki 84-latka.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności, których celem jest ustalenie przyczyn tego, tragicznego w skutkach pożaru.

Dom stanął w płomieniach, sąsiedzi ruszyli na ratunek. Jedna osoba zginęła w pożarze (zdjęcia)

(fot. OSP KSRG Wojsławice)

3 komentarze

  1. Już się bałem, że to Semen albo i sam Jakub, ale 84 lata to jakiś młodziak… Aby do wiosny, przestaną się stare palić, to zaczną młode topić.

    • Jak ja wrzucałem komentarz „Jakub Wędrowycz?” – to mi cenzura nie puściła…

      • Sam nie wiem jak to działa, raz niby komentarz przechodzi, ale później znika, czasami od razu po kliknięciu „Opublikuj” ginie treść i przechodzę na nagłówek artykułu… Jak coś napiszę, a później w drugim komentarzu chcę komuś odpowiedzieć, to mi piszą, że za szybko dodaję komentarze… A Franio odpowiada po 3 razy samemu sobie i każdemu z komentujących z osobna, i jest git. Także nie ma reguły. Najlepiej jakbyś przeklikał wszystkie reklamy pod artykułem, może uzyskałbyś status platynowego klienta i mógł pisać bez ograniczeń?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo