690 680 960

Doglądał uprawy konopi indyjskich, wpadł na gorącym uczynku (zdjęcia)

Terespolscy policjanci natrafili na terenie gminy na uprawę konopi indyjskich. Mundurowi zatrzymali jej właściciela, 43-latek wkrótce stanie przed sądem.

Kryminalni z komisariatu w Terespolu na terenie gminy ujawnili plantację konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się w doniczkach na dwóch ogrodzonych posesjach, na terenie nieużytków rolnych, w trudno dostępnym miejscu. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 117 roślin.

Funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Rokitno, który doglądał uprawy roślin. W trakcie wykonywanych w sprawie czynności, w miejscu jego zamieszkania, policjanci ujawnili kilkadziesiąt gramów suszu. Po wstępnym badaniu potwierdzili, że jest to marihuana. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia niemal 350 porcji dealerskich tego narkotyku.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za uprawę konopi, jak również posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Wczoraj wobec 43-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Terespol)

4 komentarze

 1. W 1929 roku niejaki Harry Anslinger objął stanowisko szefa Departamentu Prohibicji w Waszyngtonie. Ale prohibicja alkoholowa okazała się katastrofą. Gangsterzy zawładnęli całymi dzielnicami. Alkohol – kontrolowany przez przestępców – stał się jeszcze bardziej trujący.
  Susz CBD Cannabis Light

  Prohibicja alkoholowa została zatem zakończona, a Harry Anslinger się bał. Okazało się, że stoi za sterami ogromnego rządowego departamentu, który nie ma czym się zajmować. Do tego czasu twierdził, że marihuana nie jest problemem. Nie szkodzi ona ludziom, wyjaśniał, tudzież “nie ma bardziej absurdalnego błędnego przekonania” od pomysłu, że powoduje ona u ludzi skłonność do przemocy.

  Ale wówczas – nagle, gdy jego wydział na gwałt potrzebował nowego celu – ogłosił, że zmienił zdanie.

  Wyjaśnił społeczeństwu co stałoby się z kimś, kto zapaliłby marihuanę.

  Po pierwsze, wpadlibyście w “deliryczny szał.” Następnie zostalibyście usidleni przez “marzenia… o erotycznym charakterze”. Wówczas “stracilibyście władzę wiązania ze sobą myśli.” W końcu dojdziecie do nieuchronnego punktu końcowego : “Niepoczytalność.”

  Marihuana zamienia człowieka w dzikie zwierzę. Jeśli marihuana wpadłaby na schodach na potwora Frankensteina, ostrzegał Anslinger, potwór padłby trupem z przerażenia.

  Harry Anslinger dał się w szczególności pochłonąć obsesji na temat jednego przypadku. Na Florydzie chłopiec imieniem Victor Lacata zarąbał swoją rodzinę na śmierć siekierą. Anslinger wyjaśnił Ameryce To właśnie dzieje się, gdy palisz “chwast demona.” Przypadek został nagłośniony. Rodzice w całym USA byli przerażeni.

  lacatamarijuanamaniac

  Jakie dowody posiadał Harry Anslinger? Okazuje się, że w tym czasie napisał w tej sprawie do 30 czołowych naukowców, pytając, czy marihuana jest niebezpieczna, a jeśli tak, to czy powinno zostać zakazana.

  Dwudziestu dziewięciu odpisało: nie.

  Anslinger odniósł się jednak do opinii jednego naukowca, który powiedział tak, i przedstawił ją światu. Prasa – zafascynowana siekierą Victorą Lacaty – przyjęła ją owacyjnie.

 2. Pewnie życzliwy somsiad uprzejmie doniósł

 3. 350 porcji z kilkudziesięciu gramów? Strasznie musi przycinać ten diler?

 4. O!
  I od razu bezpieczniej.
  Z tej okazji nawalę się legalnie zakupioną wódą i wpie…le legalnie poślubionej żonie.
  (oczywiście w jedynym słusznym kościele katolickim)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt