Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do Puław wraca kino samochodowe. Pierwsze seanse już w najbliższy piątek

W piątek będą filmy dla dzieci, w sobotę zaś dla miłośników dobrego kina akcji. W Puławach ruszają pierwsze w tym roku seanse kina samochodowego. Całość będzie będzie można oglądać tylko z wnętrza samochodu, nie będzie miejsc siedzących na zewnątrz.

W piątek i sobotę 5 – 6 czerwca na parkingu Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Mościckiego 1 zorganizowane zostanie kino samochodowe. Pierwszego dnia, z okazji Dnia Dziecka, wyświetlane będą filmy przeznaczone dla młodych kinomanów. Zaplanowano dwa seanse, pierwszy o godz. 18:00, w ramach którego obejrzeć będzie można brytyjski film animowany „Jaskiniowiec”. Opowiada on o dzielnym jaskiniowcu, który motywuje i jednoczy swoje plemię do walki z potężnym wrogiem. Natomiast o godz. 20:00, za sprawą filmu „Zegar czarnoksiężnika”, nie zabraknie dużej dawki czarów. Jest to trzymająca w napięciu historia chłopca który musi odnaleźć złego czarnoksiężnika odmierzającego czas do Apokalipsy. Pierwszy film nie ma ograniczeń wiekowych, drugi jest przeznaczony dla widzów powyżej 10 roku życia.

Sobota ma być zaś ucztą dla miłośników dobrego kina akcji. Tego dnia odbędą się trzy seanse, pierwszy o godz. 18:00 figurową jazdą bez trzymanki, czyli filmem „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Jest to nagrodzona Oscarem historia amerykańskiej łyżwiarki, której kariera stoi pod znakiem zapytania po tym, jak zostaje oskarżona o napaść na koleżankę z reprezentacji. Warto pamiętać, że jest to oparta na faktach historia jednego z największych skandali w historii sportu. Na godz. 20:00 zaplanowano prawdziwą historię o porwaniu wnuka najbogatszego człowieka świata, czyli film „Wszystkie pieniądze świata”. Z kolei o godz. 22:00 obejrzeć można będzie film „Dziewczyna we mgle”. Jest to trzymający w napięciu do samego końca niekonwencjonalny kryminał, który jest pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, przedstawi zaś tajemnicze zaginięcie.

Jak wyjaśnia prezydent Puław Paweł Maj, kino samochodowe będzie realizowane zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa, zaleceniami sanitarnymi i zasadami zachowania się w przestrzeni publicznej. Seanse będzie można oglądać tylko z wnętrza samochodu, nie będzie miejsc siedzących na zewnątrz. Pierwszego dnia popcorn dla wszystkich dzieci, będzie dostarczany bezpośrednio do samochodu z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wjazd na parking Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego będzie możliwy na godzinę przed rozpoczęciem seansu, ale nie później niż 15 minut przed emisją filmu.

(fot. UM Puławy)

2 komentarze

  1. Dziewczyna we mgle. Czyżby coś o kontaktach „naszego” Prezydenta z panienkami z mediów społecznościowych?