W operację „LOT do Domu” włączone zostały autobusy i pociągi. Jeden z nich kursuje do naszego regionu

Pasażerowie z naszego regionu, którzy korzystają z operacji „LOT do Domu”, mają możliwość dotrzeć z lotniska autokarem. Kilkanaście tras po całym kraju uruchomili Polonus i PKP Intercity.

Rozszerza się zorganizowana przez rząd we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT operacja #LOTdoDomu. Po wprowadzeniu ograniczeń związanych z przemieszczaniem się z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym zamknięciu granicy i zawieszeniu połączeń lotniczych, rząd postanowił zorganizować przebywającym poza granicami rodakom, łatwy powrót do kraju wysyłając po nich samoloty.

Do końca ub. tygodnia 44 maszyny narodowego przewoźnika wykonały 185 rejsów. Do Polski wróciło nimi 29 tys. osób. W dniu wczorajszym było kolejnych 18 rejsów, m.in. do Bangkoku, Chicago, Miami, Dubaju, Dublina, Genewy, Oslo, Helsinek, Brukseli, Budapesztu, Nicei, Edynburga, Sztokholmu, Trondheim i Barcelony, dzisiaj samoloty latały do Dubaju, Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki, Kapsztadu, Bergen, Dublina, Larnaki, Brukseli, na jutro zaplanowano loty do Bangkoku, Chicago, Zanzibaru i Denpasar.

Pod koniec ub. tygodnia do operacji dołączyli kolejni narodowi przewoźnicy: Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały połączenia autobusowe i kolejowe, dzięki którym pasażerowie po wyjściu z samolotów mogą dotrzeć do swoich miast czy miejscowości. Do tego celu zaangażowanych zostało kilkadziesiąt biało-czerwonych, autokarów Polonusa, które codziennie w odstępach 20-30 minut rozwożą przylatujących pasażerów do wybranych miast. Z kolei spółka PKP Intercity uruchomiła cztery pociągi specjalne z Lotniska Chopina w Warszawie.

Do naszego regionu kursuje jeden z autobusów Polonus. Jego trasa wiedzie z Warszawskiego Lotniska Chopina przez Radom, Puławy, Lublin do Zamościa. Każdy z pasażerów samolotów otrzymuje drogą mailową informacje o możliwości skorzystania z transportu. Odpowiednie komunikaty zostały także udostępnione na lotnisku, o odjazdach autokarów i pociągów informują pasażerów komunikaty głosowe. Transport autokarowy i pociągi są bezpłatne dla pasażerów operacji #lotdoDomu oraz ich rodzin.

(fot. LOT/zdjęcie ilustracyjne)

122 komentarze

 1. Zarobkiewjcze z UK własnego domu nie mają bo go nie stać dzieci nie ma bo nie ma czasu 40 na karku jak wraca do Polski u mamy śpi.

  • Dwa Lublinie wynajmuje i dom wykończam kolo Zz w tym roku się wprowadzam. A 40lat jeszcze nie mam.

 2. Jak śpisz w baraku jesz zupki chińskie i nic nie kupujesz to za granicą odłożysz.

  • E tam nie prawda. Da sie zarobic jak cos umiesz. Jeski mowisz o magazymach itp i za najniższa to racja. Nie oplaca sie siedziec.

 3. Po co bylo latac wyjezdzac mi wieksza frajde sprawiaja wakacje nad baltykiem nasze gory a nie jakies palmy hotele a poza hotelami syf i bandziorstwo z karabinami i slamsy ale zdjecie na fejsa sie liczy.a Ci co wtocili znowu uciekna jak ta pandemia uspokoi sie

 4. jak zwykle w kraju zarządzanym przez życiową niedojdę- dla cwaniactwa wszystko i oczywiście na koszt idiotów płacacych podatki

 5. w ten sposób zafundowali Polsce wiekszą ilość ludzi z koronawirusem ten kto nie miał zaraża sie w samolotach i lotniskach,siedz tam gdzie siedzisz nie przywoż zarazy do polski zdziwko ze zwieksza sie ilość chorych ,wracają bo tam wiekszość pracuje na czarno i pewnie trzeba płacić za leczenie,ci co wracaja zarażają swoje rodziny rodziny dalej podaja bo ida do pracy na zakupy .i gdzie ci wierzący kto zna 10 przykazań niech ich nie klepie tylko pomyśli

 6. Do zimy nie wyjdziemy z tej epidemii jak zarażonych będą dalej ściągać. Większość i tak nie przestrzega kwarantanny i zagraża sąsiadom.

  • Musi przestrzegac sprawdzaja. Policja min raz dziennie. Plus zadania na aplikacji. Naprawde szacun tak powinno byc a jak ktorys cwaniakuje i nie przestrzega to 50tys plus 200godz na zakazym. Z tym niema zartow. Piszemy sobie roznym jezykiem jedni mocniej. Ale obawa jest zrozumiala. Do mniento dociera mam nadzieje ze nie bedzie przypadkow opuszczania kwaratanny

  • Zglaszac bo do nie ktorych inaczej sie nie da. Przez takich chamow potem ludzie pisza ze wszyscy na kwartannie sa tacy.
   To jak z pijakami polakami. Ze Wszyscy Polacy to pijaki.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach