Do Lublina wraca ekipa filmowa. Powstaną kolejne odcinki popularnego serialu

W przyszłym tygodniu w Lublinie pracować będzie ekipa filmowa. Wiele ulic, m.in. na Starym Mieście, zostanie wyłączonych z ruchu.

Serial Telewizji Polskiej „Wojenne dziewczyny” cieszy się niesłabnącą popularnością wśród telewidzów. Dwa pierwsze sezony powstawały w Lublinie, stąd też, kiedy zapadła decyzja o kontynuacji przygód Ewki, Irki i Marysi, naturalne stało się, że ekipa filmowa wróci na lubelskie Stare Miasto.

Tak jak wcześniej, w serialu statystować będą mieszkańcy Lublina. Casting, jaki odbył się w niedzielę 30 września, przyciągnął tłumy chętnych. Wymagania nie były duże, twórcy oczekiwali jedynie naturalnego koloru włosów, ewentualnie o naturalnym odcieniu, oraz braku tatuaży w widocznych miejscach.

Zdjęcia ruszają w najbliższy poniedziałek i potrwają przez dwa tygodnie. Przez ten czas będą występowały utrudnienia w ruchu na Placu Zamkowym, a także na ul.: Złotej, Archidiakońskiej, Dominikańskiej, Jezuickiej, Rybnej, Noworybnej, Ku Farze, Podwale, Kowalskiej, Furmańskiej i Cyruliczej. Oczywiście ekipa nie będzie pracowała na każdej z tych ulic jednocześnie. Ustawione zostanie odpowiednie oznakowanie z informacjami dla kierowców.

W najbliższy poniedziałek i wtorek czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona również na ul. Niecałej a w środę na ul. Bernardyńskiej i Żmigród. We wtorek 16 października na ul. 3 Maja, a w środę 17 października na ul. Lipowej i Ofiar Katynia. Zdjęcia do serialu potrwają w Lublinie do piątku 19 października.

(fot. UM Lublin)
2018-10-05 21:29:23

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności