Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do Chełma trafiły nowe karetki (zdjęcia)

W Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie został wręczony dokument potwierdzający przekazanie środków na dofinansowanie zakupu 4. karetek z wyposażeniem. Na uroczystym przekazaniu obecni byli: wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz prezydent miasta Chełm Jakub Banaszek.

– Tabor karetek pogotowia w województwie lubelskim wymaga uzupełnienia sprzętu. Każda tego rodzaju inwestycja dla pacjentów w województwie lubelskim jest na wagę złota. Gratuluję panu dyrektorowi, że te środki trafiły właśnie tutaj – zaznaczył wojewoda Czarnek.

Z budżetu państwa przeznaczono środki w formie dotacji z rezerwy wojewody lubelskiego w kwocie 1 700 000 zł. Uzupełnienie taboru samochodowego w Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie było możliwe dzięki umowie, która została podpisana 9 lipca 2018 r. pomiędzy wojewodą lubelskim i dyrektorem Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie Tomaszem Kazimierczakiem.

– Zdrowie Polaków jest dla nas najważniejsze. Mam nadzieję, że te karetki będą dobrze służyły tym, którzy będą potrzebowali wsparcia medycznego. Czasami minuty decydują o tym, czy komuś uda się uratować życie, czy nie. Mam też nadzieję, że osoby, które będą pracowały w karetkach będą zadowolone z komfortu pracy, że to będzie służyło lepszemu wykonywaniu zadań chroniących życie tych osób, które będą musiały z tych karetek korzystać i że te sprzęty będą służyły jak najdłużej – mówiła wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Nowoczesne ambulanse w części medycznej zostały wyposażone w urządzenia do transportu pacjenta: wielopoziomowe nosze, krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, deskę ortopedyczną, a także w respirator, ssak, pompę infuzyjną oraz defibrylator z możliwością wykonania teletransmisji ekg, pulsoksymetrii i kapnometrii.

Do Chełma trafiły nowe karetki (zdjęcia)

Do Chełma trafiły nowe karetki (zdjęcia)

Do Chełma trafiły nowe karetki (zdjęcia)

(fot. LUW)

8 komentarzy

 1. W artykule nie ma ani słowa o tym że 2 karetki mają napęd 4×4 i to one pojadą do Włodawa i Krasnegostawu 😉
  Więc w Chełmie zostaną tylko 2 nowe karetki.

 2. A ksiądz poświęcił pro bono?

 3. A kler po kiego wała tam ? Żeby wziąść parę tysięcy za 10minut roboty ?

 4. Bez księdza i święcenia te karetki nie ratowałyby życia?
  Zapewne służyłyby diabłu, tak?
  Co za mentalność…

 5. A w Lublinie Dyrektor zlikwidował już 3 karetki S ( z lekarzem) i będzie likwidował kolejne. Dlaczego ? Bo woli zatrudnić kolejne osoby do biura.

 6. A wczym przeszkadza zeby poswiecic karetki przeciez to chrzescijanska tradycja

 7. Ksiądz będzie jeździł w karetce razem z zespołem i w razie lipy pospieszy z ostatnią posługą, gorzej bedzie jak trzeba będzie wozić jeszcze popa, imama i rabina razem z księdzem 😀