Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dni Otwarte Dworca Lublin. Dziś kolejny dzień atrakcji (zdjęcia)

Niedziela jest drugim dniem atrakcji na Dworcu Lublin w ramach Dni Otwartych. Na odwiedzjących dziś dworzec czekają różne atrakcje, od koncertów, poprzez animacje dla dzieci, skończywszy na drobnym poczęstunku. Warto dziś tam zajrzeć.

Wśród aktywności zaplanowano też różnego rodzaju warsztaty, m.in. z tworzenia przypinek, ekobiżuterii, malowania czy ozdabiania materiałowych toreb. Uczestniczy zajęć wykonają też własnoręcznie puzzle oraz magnesy. Będzie można również budować ekopojazdy z drewnianych klocków oraz tekturowe ciuchcie z kartonu.

Specjalny kącik dla najmłodszych wypełnią namioty, tunele oraz klocki i słomki konstrukcyjne. Poza tym maluchy będą mogły skorzystać też ze strefy plastycznej oraz wziąć udział w zabawach z chustą i z balonami. Atrakcje dla dzieci dopełni stoisko z tatuażami i malowaniem twarzy. Przewidziano również konkursy i zabawy z nagrodami oraz grę miejską.

W niedzielę (14 stycznia)  Łukasz Jemioła wystąpi w duecie z Pawłem Błędowskim. Artyści wykonają piosenki własne oraz polskie przeboje i zespołu The Beatles.

Aby zapewnić dojazd na wydarzenia, Miasto uruchomiło bezpłatną komunikację miejską na 5 dodatkowych liniach autobusowych dojeżdżających bezpośrednio do Dworca Lublin:

 • DL1 / Paderewskiego – Choiny – Elsnera – al. Kompozytorów Polskich – al. Smorawińskiego – Popiełuszki – al. Długosza – Al. Racławickie – Lipowa – al. Piłsudskiego – Dworzec Lublin;
 • DL2 / Zbożowa – Sławinkowska – Willowa – Ducha – al. Sikorskiego – Popiełuszki – al. Długosza – Al. Racławickie – Lipowa – al. Piłsudskiego – Dworzec Lublin;
 • DL3 / Gęsia – Jana Pawła II – os. Widok – Jana Pawła II – Nadbystrzycka – Muzyczna – Stadionowa – Dworzec Lublin;
 • DL4 / Węglin – al. Kraśnicka – Roztocze – Orkana – Armii Krajowej – Bohaterów Monte Cassino – Zana – Filaretów – Głęboka – Muzyczna – Stadionowa – Dworzec Lublin;
 • DL5 / Węglarza – al. Spółdzielczości Pracy – al. Andersa – Mełgiewska – Gospodarcza – al. Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – Wolska – pl. Bychawski – Dworzec Lublin.

Podczas Dni Otwartych wystąpią Poławiacze Pereł ze specjalnie przygotowanym programem. Z przymrużeniem oka poprowadzą Radiowęzeł Dworcowy oraz Podróżnicze Zawody Sportowe. Będzie można również przenieść się w czasie, przebierając się w stroje z przyszłości i wykonując pamiątkowe zdjęcie. W organizację wydarzenia włączyła się również Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin. Przewodnicy, znani z wakacyjnej linii turystycznej: Łukasz Fiuta, Joanna Szmit, Joanna Kozak-Palak oraz Kinga Witkowska-Mirosław, oprowadzą po budynku i okolicy Dworca.

Przewidziano także możliwość mobilnego zwiedzania z pokładu pojazdu komunikacji miejskiej. Podczas Dni Otwartych będzie również prezentowana flota lubelskiego taboru, od zabytkowych po nowoczesne autobusy i trolejbusy. Program uświetnią też pokazy Sztukmistrzów oraz występy taneczne lubelskiego zespołu UDS. Z kolei układy łączące elementy tańca, akrobatyki i gimnastyki zaprezentują Perełki Cheerleaders.

67 komentarzy

 1. Wg informacji dziennikarzy gazety wyborczej, skruszeni agenci CBA sypią i na jaw wychodzą kolejne przestępstwa Kamińskiego i Wąsika. To już wiem, czemu apetytu nie ma.

  • Poseł braun wyszedł z kibla i zaatakowała go dziennikarka z gwna wyborczego i pytała czy nosi przy sobie broń i co jej odpowiedział żeby pomyślała i jak myśli czy on do ubikacji wszedł żeby przypudrować nosek czy zmienić magazynek

  • Legenda mówi, że jakiś dziennikarz wyborczej napisał kiedyś prawdę, ale niezwłocznie po tym dostał bolesnej biegunki. Więcej nie powtórzył już tego błędu.

  • Pies wąchający przez 5 sek. podogonie innego psa zdobywa więcej prawdziwych informacji niż leming z miesięcznej lektury goowno prawdy

 2. Za kasę na huczne otwarcie wstawiliby ławek w poczekalni.

 3. Czekałem na te dni i nastała jasność.

 4. Trzeba zrobić z tego imprezę cykliczną. Ludzie bardzo to lubią. Co roku należy organizować otwarcie dworca.

  • Proponuję przenieść Carnaval Sztukmistrzów z Przestarzałego Miasta do Dworca Metropolitalnego i dodać skoki na banji ze szczytu tych kolumn dla polityków. Który spadnie bliżej gruntu ten wygrywa prawybory. A który rozcztapie się na gruncie ten otrzymuje prawo do testamentowego namaszczenia na swój urząd żony lub potomka płci dowolnej.

 5. Ośmieszanie Lublina dzień drugi- to powinien być tytuł

 6. Dworzec na miarę obecnych czasów, można by pomyśleć że to nie Lublyna, ale gdy ludzie z niego wyjadą i zobaczą okolice, od razu zorientują się gdzie są. Lokalizacja do bani, brud i smród, i co to za wizytówka

  • to nie wiedziałeś, że okolice 1 maja i kunika są do wyburzenia powstaną tam nowe eleganckie drapacze ….

  • Mogę w czynie społecznym umyć i pomalować fasady trzech kamienic. Potrzebuję tylko kogoś kto udostępni sprzęt i materiały.

 7. Dzień dobry, cześć i czołem, pytacie skąd się wziąąąłem, jes-tem wesoły Romek… – Nie sposób mimowolnie nie zanucić widząc pierwsze zdjęcie pod wstępniakiem 😀

 8. sporo nakradliście że drugi dzień libacji

 9. Wszystko ładnie i pięknie. Powiedzmy. Jeżeli chodzi o sam dworzec nie mam jakichś specjalnych zastrzeżeń odnośnie ogólnego wyglądu. Ot szkło i beton, jak to w dzisiejszych czasach bywa. Ma być funkcjonalny i tyle. Z tym, że podróżni korzystający z dworca będą mieli dosłownie, przepraszam za brzydki wyraz „przesrane”, bo w ażurowych filarach nie ma żadnego zabezpieczenia przed ptakami, cztaj „gołębie”, chociażby w postaci cieniutkiej metalowej siatki

  Z poważaniem

 10. Nie trzeba promować. Menele już się przenieśli z PKP i grzeją zasmrodzone kupry.

Dodaj komentarz