Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dni Lubartowa 2024. Gwiazdami imprezy będą Ørganek i Katarzyna Pakosińska

W najbliższy weekend odbędą się tegoroczne Dni Miasta Lubartów. Impreza potrwa dwa dni, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Przedstawiamy program wydarzenia.

W sobotę, 25 maja, rozpoczną się Dni Lubartowa. Święto miasta odbędzie się na Rynku II i wystartuje o godz. 13:00. Na początek zaplanowano prezentacje zespołów dziecięcych i młodzieżowych z lubartowskich szkół, Lubartowskiego Ośrodka Kultury i Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie, MKS Lubartów jak też Szkoły Artystycznej w Raseiniai na Litwie. Nie zabraknie też występów Kapelo Ludowej „Lubartowiacy”, Chóru Ziemi Lubartowskiej i Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Kolejnym punktem programu jest gala taneczna, w której wezmą udział zespoły taneczne z Lubartowskiego Ośrodka Kultury, MKS „Lubartów” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Sokół” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce. O godz. 19:00 sceną zawładnie artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska, która zaprezentuje program „Trzy dekady śmiechu”. Na koniec będzie można pobawić się na Sobotniej Lubartowskiej Potańcówce pod gwiazdami. Do tańca zagrają zespół folkowy Lubartowiacy 2.0 i Chór Ziemi Lubartowskiej a także Anna Furtak Filip i zespół Alibi.

Niedziela to dzień koncertów. Jako pierwszy, gdyż o godz. 17:00 wystąpi lokalny zespół ReLife, o godz. 18:30 na scenie pojawi się rockowa grupa Acute Mind a o godz. 20:30 rozpocznie się zabawa z gwiazdą imprezy, czyli Organkiem. Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych z dmuchańcami na czele, osoby które zgłodnieją, będą miały zaś do dyspozycji food-trucki.

W związku z wydarzeniem przewidziane są utrudnienia w ruchu. Już w piątkowe popołudnie nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Jana Pawła II, a od północy dodatkowo ulic: Rynek II i 11 Listopada.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Dni Lubartowa 2024. Gwiazdami imprezy będą Ørganek i Katarzyna Pakosińska

5 komentarzy

  1. Organek? A czemu nie Akordeonek ?

  2. Pakosińska solo jest średnia….

  3. Jaki miasto takie gwiazdy.

Dodaj komentarz