Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dni Jakuba Wędrowycza, Potańcówka, Folkowisko, Żniwowanie lub Festiwal Folkloru. W weekend w regionie zaplanowano szereg imprez

Zgodnie z tradycją prezentujemy niektóre z wydarzeń, jakie w weekend odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę lub niedzielę, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

SOBOTA

Festiwal Food Trucków w Poniatowej
W Poniatowej będzie można skosztować przysmaków kuchni z różnych stron świata. Do miasta zawitają bowiem najlepsze Food Trucki z całej Polski. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Foodtracków w Puławach
Parking przed Galerią Zielona w Puławach zamieni się w strefę restauracji oferujących dania różnych kuchni i różnych stron świata oraz paletę smaków i kulinarnych propozycji. Mowa o Festiwalu Foodtracków. Więcej informacji TUTAJ.

Tour de Lubelskie w powiecie zamojskim
Rowerzyści pokonają liczącą 20 km trasę przez zielone tereny Zamojszczyzny: Mokre – Hubale – Wschody – Wólka Wieprzecka – Hubale – Mokre. Więcej informacji TUTAJ.

Drugie urodziny Playa Marina
Organizatorzy zadbali o to, by osoby w każdym wieku, od najmłodszych do seniorów, mogły się dobrze bawić. Więcej informacji TUTAJ.

„Potańcówka w parku” w Parku Miejskim w Zamościu
W Parku Miejskim w Zamościu rozpocznie się „Potańcówka w parku”. Uczestników w podróż po Padwie Północy zabierze Lolek Orkiestra. Dodatkowo wystawa zdjęć – wspomnień Mirosława Chmiela. Więcej informacji TUTAJ.

Urodziny parku Avia w Świdniku. Przygotowano szereg atrakcji
W sobotę będą czekać dodatkowe atrakcje: dmuchańce – zjeżdżalnia, plac zabaw, zamek z kulkami dla najmłodszych, tatuaże, warkoczyki, balony i inne. Do tego dochodzi wodny tor przeszkód na basenie wewnętrznym. Więcej informacji TUTAJ.

Przysięga żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Żołnierze – ochotnicy z Lubelszczyzny kończą właśnie szkolenie i w sobotę złożą w Świdniku przysięgę. W programie jest także defilada pododdziałów. Więcej informacji TUTAJ.

Przyjdź na Plac Litewski i weź udział w akcji „Wybierz właśnie Mnie!”
Czworonogów będzie można spotkać i lepiej poznać podczas sobotniej akcji promującej adopcję zwierząt, organizowanej na Placu Litewskim. Więcej informacji TUTAJ.

W malutkiej wsi organizują duży festiwal. Rusza Folkowisko
Wydarzenie obejmuje debaty, pokazy filmowe, koncerty, rajdy terenowe, warsztaty umiejętności ludowych, spektakle teatralne, gra wiejska i wieczory opowiadaczy. Więcej informacji TUTAJ.

Poczuj wiatr 80 lat. Festyn rodzinny z okazji 42. rocznicy „Lubelskiego Lipca 1980”
Ogród Saski w Lublinie zamieni się w istny raj dla dzieci. Będzie śmiesznie, wesoło, a na najmłodszych czeka wiele atrakcji. Więcej informacji TUTAJ.

Strefa Chill z DJ’em w Parku Avia
W Parku Avia w Świdniku rozpocznie się Strefa Chill, w której muzykę zapewni DJ. Impreza odbywa się w ramach Kulturalnego Lata 2022 organizowanego przez MOK w Świdniku. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Lubartowie
Na Rynku II w Lubartowie odbędzie się tegoroczna edycja Festiwalu „Śladami Singera”. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Kraśniku
W Amfiteatrze Kraśnickim odbędzie się tegoroczna edycja Festiwalu „Śladami Singera”. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Jakuba Wędrowycza. Fani bimbrownika i egzorcysty amatora zjadą do Wojsławic
W Wojsławicach odbędzą się Dni Jakuba Wędrowycza. To postać z książek Andrzeja Pilipiuka. Fani tego bohatera i twórczości autora, co roku spotykają się w Wojsławicach, z których wywodzi się ten fikcyjny bohater. Więcej informacji TUTAJ.

Wieczorki Muzyczne w Zoomie Natury
W Zoomie Natury odbędzie się potańcówka. Do tańca muzykę zaserwuje Dj. Wydarzenie to od lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Więcej informacji TUTAJ.

Kazimiernikejszyn czyli najbardziej bezspinkowe wydarzenie w tej części galaktyki
Koncerty w magicznym miasteczku zmiksowane z autorskimi przygodami jak Czas na P, Przekaźniki czy Balonowo DJSki Set Muzyczny to recepta na festiwal, który stawia na unikalną i intensywną atmosferę w zdrowej równowadze między powagą, a humorem. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Folkloru nad Jeziorem Firlej. Gwiazdą wieczoru będą „Trebunie Tutki”
Wydarzenie zaplanowano na rynku w Firleju. Impreza rozpocznie się o godz. 18:00. Wystąpią kapela „To i Owo” z Kamionki, Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Kapela Bachórzanie z Podkarpacia a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Trebunie Tutki” z Zakopanego. Więcej informacji TUTAJ.

19 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk – Zamość 2022
Na Rynku Wielkim w Zamościu już po raz 19 odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk – Zamość 2022. Na weekend zaplanowano dodatkowo kiermasz sztuki ludowej. Więcej informacji TUTAJ.

13. Lublin Jazz Festiwal. Impreza potrwa tydzień
Już po raz trzynasty Centrum Kultury w Lublinie organizuje Lublin Jazz Festiwal blinie. W trakcie wydarzenia przewidziano liczne atrakcje: koncerty, wystawy i imprezy towarzyszące. Wystąpią tacy artyści jak: Steve Coleman, Stanisław Soyka i William Parker. Więcej informacji TUTAJ.

Holi Święto Kolorów w Janowie Lubelskim
W janowskim Zoomie Natury odbędzie się Holi Święto Kolorów. Oprócz kolorowych proszków organizatorzy przygotowali watę cukrową, kolorowe okulary, bazooki CO2, strefę foodtruck. Oczywiście nie zabraknie też muzyki granej przez DJ-ów. Więcej informacji TUTAJ.

Kazimierski Festiwal Organowy
W każdą sobotę wakacji o 19.00 Kazimierska Fara rozbrzmiewać będzie wspaniałymi dźwiękami organów i innych instrumentów towarzyszących. Tym razem koncert zagra na organach Michał Markuszewski. Więcej informacji TUTAJ.

NIEDZIELA

Kolejny rajd rowerowy Tour de Lubelskie. Tym razem na terenie gminy Jastków
Dwie trasy, rodzinną oraz ogólną, przygotowano dla uczestników kolejnego rajdu rowerowego z cyklu „Tour de lubelskie”. Obie przebiegać będą przez malownicze tereny Gminy Jastków. Więcej informacji TUTAJ.

Na rynku w Izbicy wystąpi zespół Neoklez
Koncert odbędzie się w ramach zadania pn. „Dwie religie, trzy wyznania – kultura, różne brzmienia muzyczne”. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Food Trucków w Poniatowej
W Poniatowej będzie można skosztować przysmaków kuchni z różnych stron świata. Do miasta zawitają bowiem najlepsze Food Trucki z całej Polski. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Integracyjny „Lato na wakacjach” w Nieledwi
W Nieledwi odbędzie się piknik integracyjny pod hasłem „Lato na wakacjach”. Uczestnicy imprezy będą mogli posłuchać lokalnych zespołów, a najmłodsi pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz skosztować waty cukrowej i popcornu. Więcej informacji TUTAJ.

„Żniwowanie” nad zbiornikiem wodnym „Maczuły” w Horodysku
W programie: występy zespołów śpiewaczych, biesiada żniwiarzy i ich gości, konkurs na najładniejszy snopeki najsmaczniejszy posiłek żniwiarza, pokaz dawnych sposobów żniwowania, koncert zespołu folkowego STYRTA a na zakończenie dyskoteka z DJ EMILO. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Foodtracków w Puławach
Parking przed Galerią Zielona w Puławach zamieni się w strefę restauracji oferujących dania różnych kuchni i różnych stron świata oraz paletę smaków i kulinarnych propozycji. Mowa o Festiwalu Foodtracków. Więcej informacji TUTAJ.

LOTTO Triathlon Energy odbędzie się w Lublinie
W ramach drugiej odsłony tegorocznego cyklu LOTTO Triathlon Energy impreza odbędzie się w Lublinie. Uczestnicy będą mieli do pokonania dany dystans biegiem, rowerem oraz płynąc. Więcej informacji TUTAJ.

XVIII „Dzień Pszczelarza” w Hańsku
Zaplanowano konferencje naukowe dla pszczelarzy, koncerty zespołów i kapel ludowych, targi sztuki ludowej, miodu i artykułów pszczelarskich, pokazy, degustacje i wystawy. Więcej informacji TUTAJ.

Drugie urodziny Playa Marina
Organizatorzy zadbali o to, by osoby w każdym wieku, od najmłodszych do seniorów, mogły się dobrze bawić. Więcej informacji TUTAJ.

VI Bieg Pamięci Dywizjonu 303 oraz festyn
Na stadionie sportowym w Starej Wsi w gminie Borki odbędzie się impreza poświęcona pamięci wielkiego Polaka, twórcy i pierwszego dowódcy słynnego Dywizjonu 303. Zaplanowano szereg atrakcji, w tym wiele sportowych. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Zasmakuj w Tradycji” w Kraśniku
Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej po raz kolejny organizuje Festiwal „Zasmakuj w Tradycji”, który odbędzie się w Parku im. św. Jana Pawła II. Więcej informacji TUTAJ.

Urodziny parku Avia w Świdniku. Przygotowano szereg atrakcji
W niedzielę będą czekać dodatkowe atrakcje: dmuchańce – zjeżdżalnia, plac zabaw, zamek z kulkami dla najmłodszych, tatuaże, warkoczyki, balony i inne. Do tego dochodzi wodny tor przeszkód na basenie wewnętrznym. Więcej informacji TUTAJ.

Mazovia Grave Race Janów Lubelski
Gravelowy wyścig to duża dawka frajdy z jazdy po starannie wytyczonych trasach, wielka radość z pokonywania kolejnych terenowych przeszkód oraz pełen profesjonalizm w bazie zawodów w kompleksie Zoom Natury. Więcej informacji TUTAJ.

W malutkiej wsi organizują duży festiwal. Rusza Folkowisko
Wydarzenie obejmuje debaty, pokazy filmowe, koncerty, rajdy terenowe, warsztaty umiejętności ludowych, spektakle teatralne, gra wiejska i wieczory opowiadaczy. Więcej informacji TUTAJ.

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła
Kolejny z cyklu Nałęczowskich Jarmarków Rękodzieła odbędzie się w niedzielę, 17 lipca, na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. Więcej informacji TUTAJ.

Święto Konia w Sitnie
Na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sitnie odbędzie się Święto Konia. Organizator, czyli Lubelski Związek Hodowców Koni, zaplanował szereg atrakcji. Więcej informacji TUTAJ.

Holi Święto Kolorów w Puławach
W puławskiej Marinie odbędzie się Holi Święto Kolorów. Oprócz kolorowych proszków organizatorzy przygotowali watę cukrową, kolorowe okulary, bazooki CO2, strefę foodtruck. Oczywiście nie zabraknie też muzyki granej przez DJ-ów. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Wieniawie
W Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim odbędzie się piknik rodzinny. To jeden z elementów cyklu „Integracje” realizowanego w wakacje w dzielnicach miasta. Więcej informacji TUTAJ.

Sportowy Piknik Rodzinny w Kraśniku
Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji i sportowych zmagań, min. dmuchańce, wata, popcorn, kolorowe warkoczyki, tatuaże dla dzieci, ulubione konkurencje oraz wesołe maskotki. Atrakcje – niespodzianki zapewni także Miejska OSP Kraśnik. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Piaskach
W Miejskim Centrum Kultury w Piaskach rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu „Śladami Singera”. Wydarzenie potrwa dwa dni. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Lubartowie
Na Rynku II w Lubartowie odbędzie się tegoroczna edycja Festiwalu „Śladami Singera”. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Jakuba Wędrowycza. Fani bimbrownika i egzorcysty amatora zjadą do Wojsławic
W Wojsławicach odbędzą się Dni Jakuba Wędrowycza. To postać z książek Andrzeja Pilipiuka. Fani tego bohatera i twórczości autora, co roku spotykają się w Wojsławicach, z których wywodzi się ten fikcyjny bohater. Więcej informacji TUTAJ.

Kazimiernikejszyn czyli najbardziej bezspinkowe wydarzenie w tej części galaktyki
Koncerty w magicznym miasteczku zmiksowane z autorskimi przygodami jak Czas na P, Przekaźniki czy Balonowo DJSki Set Muzyczny to recepta na festiwal, który stawia na unikalną i intensywną atmosferę w zdrowej równowadze między powagą, a humorem. Więcej informacji TUTAJ.

Jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr symfonicznych świata wystąpi w Ogrodzie Saskim
W Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko wystąpi licząca 40 muzyków Słobożańska Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna z Charkowa. Będzie to koncert muzyki klasycznej w wykonaniu jednej z najlepszych młodzieżowych orkiestr symfonicznych świata. Więcej informacji TUTAJ.

Dzień Wereszyna
Dzień Wereszyna będzie połączony z obchodami 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich Wereszyn. Wystąpią lokalne zespoły, będą też atrakcje dla dzieci. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik z Produktem Polskim
W ramach przedsięwzięcia przewidziano konkurs kulinarny „Bitwa regionów”. Będą również występy zespołów ludowych oraz atrakcje dla dzieci i rodzin. Więcej informacji TUTAJ.

19 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk – Zamość 2022
Na Rynku Wielkim w Zamościu już po raz 19 odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk – Zamość 2022. Na weekend zaplanowano dodatkowo kiermasz sztuki ludowej. Więcej informacji TUTAJ.

Holi Święto Kolorów nad Jeziorem Zagłębocze
W Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym Zagłębocze odbędzie się Holi Święto Kolorów. Oprócz kolorowych proszków organizatorzy przygotowali watę cukrową, kolorowe okulary, bazooki CO2, strefę foodtruck. Oczywiście nie zabraknie też muzyki granej przez DJ-ów. Więcej informacji TUTAJ.

(fot. materiały organizatorów)

Autor: redakcja

Komentarze wyłączone