Długi weekend na drogach: W dwa dni 13 wypadków i 40 pijanych kierowców

Od środy trwa policyjna akcja „Długi Weekend”, na drogach jest więcej patroli policji a funkcjonariusze zwracają bacznie uwagę na łamanie przepisów drogowych. Jednak pomimo apeli, wciąż dochodzi do wielu wypadków.

Tylko w dwa dni, czyli środę i czwartek, na drogach naszego województwa doszło do 13 wypadków, w których 14 osób odniosło obrażenia. Policja zanotowała również ponad 100 kolizji, oraz wyeliminowano z ruchu 39 nietrzeźwych kierujących. Jak się okazuje apele o dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu nie wszyscy wzięli pod uwagę.

-Cały czas na drogach spotykamy kierowców, którzy niewiele sobie robią z przestrzegania przepisów oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Pomimo tego, że głośno było w mediach o naszej akcji, to co chwila zatrzymujemy tych, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość, wyprzedzają na trzeciego, czy też swoją brawurową jazdą powodują duże zagrożenie dla innych. Nie brakuje również nietrzeźwych, część z nich jechała na tzw. kacu, ale byli tez tacy, którzy świeżo po wypiciu alkoholu wsiedli za kierownicę i ruszyli w drogę- wyjaśniali nam funkcjonariusze lubelskiej drogówki.

Policyjna akcja potrwa do niedzieli włącznie. Mundurowi znacznie częściej niż zazwyczaj sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i zwracają uwagę na dozwoloną prędkość. Dodatkowo kontrolują stan trzeźwości prowadzących pojazdy, stan techniczny samochodów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory.
– Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i trzeźwość za kierownicą.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają – tłumaczy kom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

(fot. lublin112)
2014-06-20 15:59:47

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu