Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Dlaczego nie warto pić wody z plastikowych butelek?

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowym elementem przyczyniającym się do zachowania odpowiedniego zdrowia oraz samopoczucia. Warto jednak pamiętać, że kupowanie wody butelkowanej w plastikowych opakowaniach niesie za sobą szereg konsekwencji, o których warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na zakup kolejnego opakowania. Dlaczego nie warto pić wody z plastikowych butelek? Dlaczego warto pić wodę z kranu, zamiast kupować butelkowaną?

Woda jest niezbędnym elementem, którego codzienne picie odpowiada nie tylko za dobre samopoczucie, ale również przyczynia się do utrzymania dobrej kondycji skóry, paznokci oraz włosów, a także całego organizmu. Istnieje wiele korzyści z picia wody, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że liczy się nie tylko ilość jej spożywania, ale również opakowanie, z jakiego się ją pije. Spożywanie płynu z plastikowych butelek nie jest dobrym rozwiązaniem, z którego może wyniknąć wiele negatywów zarówno dla ludzkiego zdrowia, jak i dla całej planety.

Woda pełni niezwykle istotną funkcję w ludzkim organizmie, dlatego nie należy rezygnować z jej picia. Warto jednak zastanowić się, jakie są alternatywy dla spożywania płynu z plastikowych butelek, aby ograniczyć negatywny wpływ na swoje zdrowie oraz czerpać maksymalne korzyści z jego przyswajania.

Jednym z najskuteczniejszych sposób, nad jakim warto się pochylić, jest picie wody ze szklanych butelek, które są wspaniałą alternatywą dla tych wykonanych z plastiku. Szklane opakowanie w przeciwieństwie do plastikowego nie zmienia składu chemicznego napoju, dzięki czemu nie reaguje z wodą i nie wydziela niekorzystnych dla organizmu substancji. Wpływają one na zmiany w układzie hormonalnym, co w rezultacie może przyczynić się do rozwoju poważnych chorób, takich jak cukrzyca, różnego rodzaju nowotwory czy astma.

Kolejnym argumentem świadczącym o szkodliwości korzystania z butelek plastikowych, jest odkrycie naukowców, nad którym czuwała Sheele’a Sathyanarayana z Instytutu Badań nad dziećmi zlokalizowanego w Seattle. Z przeprowadzonych badań wysunięte zostało stwierdzenie, że zbyt wysoka ilość BPA we krwi, moczu, a także w środowisku pracy może przełożyć się na niższą skuteczność zapłodnienia.

Woda butelkowana szkodliwa – dlaczego nie warto jej kupować?

Picie wody z butelek plastikowych niesie za sobą wiele negatywów. Wśród nich można wymienić możliwość przedostania się do ludzkiego organizmu szkodliwych drobnoustrojów. Wynika to z faktu, że butelki plastikowe w zdecydowanie łatwiejszym stopniu ulegają niszczeniu oraz drobnym pęknięciom, przez które do znajdującej się w ich wnętrzu wody, z łatwością mogą przedostać się różnego rodzaju zabrudzenia.

Nie od dziś wiadomo, że plastikowe opakowania się niezwykle szkodliwe dla środowiska naturalnego, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby ograniczyć ich produkcję. Ten rodzaj opakowania bardzo niekorzystnie działa na planetę, a z badań przeprowadzonych i opublikowanych na łamach czasopisma „Postępy w nauce” wynika, że jeśli nie zostanie zminimalizowana produkcja plastiku, do 2050 roku będzie w środowisku ponad 26 milionów plastikowych śmieci. Co więcej, kupowanie plastikowych butelek jest zdecydowanie nieopłacalne, dlatego warto zainwestować w inne, korzystniejsze finansowo rozwiązania.

Jakie są najlepsze alternatywy dla wody w plastikowych butelkach?

Na szczęście istnieje wiele alternatyw, dzięki którym można zastąpić kupowanie płynu w szkodliwych, plastikowych opakowaniach. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest zaopatrzenie się w dystrybutory wody, co pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy, ale również sprawi, że czysta, smaczna woda będzie zawsze pod ręką. Wysokiej jakości dystrybutory są wspaniałym i komfortowym rozwiązaniem, które warto poważnie przemyśleć. Kolejnym świetnym pomysłem na zastąpienie picia płynu z plastikowych butelek, jest inwestycja w filtr węglowy do wody, który w skuteczny sposób usuwa z niej chlor oraz herbicydy i pestycydy, a także większość nieorganicznych zanieczyszczeń.