Dla mieszkańców tej ulicy to ważna informacja. Rozpoczyna się jej przebudowa

Miasto rozpoczyna kolejną ważną inwestycję drogową – rozbudowę ul. Raszyńskiej. Roboty budowlane przeprowadzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A, z którym Miasto podpisało umowę. Wartość prac to ponad 9,3 mln zł. Nowa droga będzie gotowa jesienią przyszłego roku.

– Zakończone postępowanie przetargowe i podpisana umowa pozwalają na rozpoczęcie etapu wykonawczego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Rozbudowa ul. Raszyńskiej to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców Węglina Północnego. Temat ten był jednym z kluczowych podczas spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Z nowej infrastruktury mieszkańcy skorzystają w przyszłym roku – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Rozbudowa ul. Raszyńskiej obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Lazurową do wysokości posesji nr 63. Dodatkowo drogowcy zbudują ul. Tarninowej na odcinku od ul. Raszyńskiej do skrzyżowania z ul. Skubiszewskiego. Zadanie zakłada również budowę kanalizacji deszczowej oraz kolektora deszczowego do istniejącego zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Liszkowskiego i Laskowej.

Wykonawca zbuduje także oświetlenie drogowe oraz przebuduje sieci teletechniczne i elektroenergetyczne. Wzdłuż planowanych ulic przewidziano jednostronną, ale dwukierunkową ścieżkę rowerową. Piesi otrzymają nowe chodniki.

Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Termin zakończenia prac upływa w listopadzie 2023 r.

(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. No tak jest 10 baniek na remont ulicy bogaczy! a na sowińskiego, głebokiej, zana itp itd droga jak za króla świeczka! doły podały.. takie właśnie są nie’rządy peło w LBN !

 2. Mieszkam od roku przy ul. Nałęczowskiej, a raczej bocznej Nałęczowskiej, która jest drogą gminną tzw. 3 – mertówka. Dojazd do domów jest utwardzony ale to droga polna, którą po deszczu ciężko jest przejechać, a w okresie jesienno-zimowym i wiosenno letnim jest to niemożliwe. Co robi Urząd Miasta, do którego należy droga? – NIC – odsyła do ZDiM, które ztwierdza, że droga jest potrzebna, że trzeba zrobić ale nie zrobią bo „nie ma pieniędzy – inflacja, wojna itd.” ale, że będą doraźnie naprawiali. Zwróciłem się o doraźną naprawę to napisali, że zostanie przeprowadzona ale nie w najbliższym czasie – bo wojna, inflacja … czytaj zrzuć się z sąsiadami i nadal płać podatki.
  Wybory się zbliżają – ja już wiem, na kogo nie zagłosuję.

  • Przykro mi, że musiałeś osobiście poczynić takie kroki żeby dojść do wniosku, że to państwo z tektury klejonej śliną kolegów. Jest to uwłaczające w godność i rozum człowieka. Pozdrawiam

   • Uważam się za zbawionego

    Tylko że to nie państwo odpowiada za tę drogę, tylko miasto, jak większość dużych miast w PL rządzone przez Opozycję. I co nam to pokazuje? Że tektura aż trzeszczy niezależnie od tego, kto u steru.

 3. Zana jest dziurawa dlatego żebyś miał problem dojechać do najlepszej instytucji jaka może istnieć w tym kraju-do ZUS-u

 4. Czy faktycznie ta ulica (nie zaprzeczam, że wymaga remontu nawierzchni) jest pilniejszym problemem niż wiele innych w mieście (np. w centrum)?

 5. W środku tej ulicy przebiega granica miedzy Lublinem a gminą Konopnica – po prawej stronie jest ul. Raszyńska, po lewej numery z Konopnicy
  Miasto zapłaci z naszych podatków za swoją cześć czy za całość ?

 6. Dla mnie wykonawca z Lubartowa to porażka. Już remontując Racławickie pokazali kunszt.. im dalej od centrum tym gorzej.. w kierunku Warszawskiej asfalt na ulicy już się sypie w pewnych miejscach, asfalt na ścieżkach rowerowych kładzony na odwal a płyty na chodniku pozapadały się jeszcze przed ukończeniem prac. Oczywiście wszystko zostało odebrane. Fuszerka jest ok.

 7. wisniak łakajoko

  Boli cie to ze lubartowianin chce uczciwie zarobić? jakie miasto taka kostka.

 8. Naprawcie Nadbystrzycką na wysokości Polibudy zeby studentom bolty nie dygały. Moze bracia koper pod nosem coś dorzucą.

 9. Szczyt podjazdu na Raszyńskiej jest najwyższym punktem w Lublinie. Taki lubelski Mt. Everest.

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie