690 680 960

Decyzja została podjęta. Place zabaw na terenie Lublina zostaną w końcu otwarte

Do końca tygodnia będzie można już korzystać z większości spośród 74 miejskich placów zabaw i siłowni plenerowych. Wyjątkiem będą dwie części placu zabaw na pl. Kaczyńskiego.

Do końca tygodnia dostępne mają być praktycznie wszystkie place zabaw na terenie Lublina. Pomimo że przepisy zezwoliły na otworzenie placów zabaw już 30 maja, obecnie na wielu z nich wiszą łańcuchy z kłódkami uniemożliwiające dzieciom korzystanie ze znajdujących się tam huśtawek czy innych atrakcji. Wszystko dlatego, że w związku z pandemią koronawirusa, miasto wystąpiło do sanepidu o wytyczne dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z tego typu obiektów.

Dzisiaj urzędnicy poinformowali, że pomimo nieotrzymania szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, zaczynają sukcesywnie otwierać wszystkie miejskie place zabaw i siłownie zewnętrzne. Ma to nastąpić do końca tygodnia. Jednak spośród 74 miejskich placów zabaw i siłowni plenerowych, w dalszym ciągu zamknięte pozostaną dwie części placu zabaw na pl. Kaczyńskiego. Związane jest to z zaplanowaną na przełom sierpnia i września wymianą znajdujących się tam urządzeń.

Część placów zabaw w mieście jest już otwartych od kilku tygodni. Jak nas poinformowano, niektórzy zarządcy budynków, do których należą te obiekty, zdecydowali się na ich oddanie do użytku wcześniej. Wiele placów zabaw otworzyli sobie sami mieszkańcy usuwając z nich zabezpieczenia.

Miejskie place zabaw mają być również szczegółowo sprawdzone pod względem technicznym, oraz zdezynfekowane środkiem wykazującym działanie wirusobójcze. Urządzenia, których nie można objąć skuteczną dezynfekcją, zostaną wyłączone z użytkowania. Dodatkowo zamontowane zostaną tablice informacyjne z zaleceniami dla użytkowników. Instrukcje będą umieszczone w widocznych miejscach w przestrzeniach placów zabaw i siłowni zewnętrznych.

Zgodnie z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie konieczne będzie także utrzymywanie dystansu 2 metrów od innych osób znajdujących się w przestrzeni placu zabaw czy siłowni zewnętrznej. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, obowiązkowe będzie stosowanie maseczek, przy czym nie dotyczy to dzieci do ukończenia 4 roku życia. Zalecenia mówią także o dezynfekcji dłoni po zakończeniu zabawy oraz powstrzymanie się od spożywania posiłków na terenie tego typu obiektów.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. napiszcie coś o wycince drzew na lipowe dzień bez napier..na niePis dniem straconym

 2. Ciekawe kiedy ta głupawka z tą niby pandemią się skończy ?

  • Jak ktoś z Twojej rodziny lub Ty będziesz nią dotknięty. Porozmawiaj sobie z medykami to Ci powiedzą co sądzą o takich sceptykach jak Ty. Ja znam człowieka, który jest w średnim wieku a grozi mu w przyszłości przeszczep płuc po przebyciu tego gówna.

   • choroby współistniejące a nie wirus.

   • wyjaśnij mi geniuszu od argumentów anegdotycznych, jak mam się bać wirusa, który szaleje w kopalni w populacji najbardziej zagrożonej chorobami zawodowymi płuc i dróg oddechowych, w dodatku w grupie zawodowej w której bardzo popularne jest palenie papierosów, robią badania przesiewowe i wychodzi, że 98% tychże górników przechodzi COVID bezobjawowo? Każdy tam zarażał każdego, potem ci górnicy chodzili po sklepach i zarażali ogólną populacje masowo, tylko tam nikt nie robił badań przesiewowych. Gdyby jakimś cudem znalazły się możliwości na przebadanie wszystkich obywateli, to idąc tym tropem mielibyśmy 50x więcej „chorych” w tym pewnie 98% bezobjawowo, czyli defacto zdrowych. Jaki z tego wniosek? Ano taki, że wirus jest piekielnie zaraźliwy i żadne maseczki i obostrzenia mu nie straszne, musimy to wszyscy przejść i tyle. Jak chcesz smigać całe życie w masce licząc na to, że nie przechorujesz czegoś co wszyscy przechorowali to śmiało, ja osobiście wolałbym poczekać aż sytuacja się unormuje, zrobić sobie badania na przeciwciała i siedząc z wynikiem pozytywnym w ręku rozpaczać nad swoją głupotą, że dałem sobie zrobić wodę z mózgu.

 3. już od tygodnia przynajmniej „są otwarte” jak brajanków i dżesiczek.. cała stada okupują place zabaw. Grażynki i ich herosi z kołczanami przepasanymi przez ramię nic sobie nie robią z obostrzeń!;]

 4. Hura, będziemy się w końcu mogli bawić!

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin