Data Modul otworzyła nowoczesną fabrykę. „Wybraliśmy Lublin, bo jest w sercu Europy” (zdjęcia)

Około 250 osób ma zatrudniać nowa fabryka niemieckiej firmy Data Modul, którą dzisiaj uroczyście oddano do użytku w Lublinie. Zlokalizowana jest na terenie Panattoni Park przy ul. Franczaka Lalka.

W czwartek w w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej fabryki firmy Data Modul. Jest to jeden z wiodących na świecie dostawców specjalistycznych technologii wyświetlania, technologii dotykowych i systemowych dla przemysłu. Produkuje innowacyjne zespoły elektroniczne jak też płaskie monitory panelowe. Swoje produkty sprzedaje w Europie, na Bliskim Wschodzie, Azji i USA. Na miejsce kolejnego zakładu produkcyjnego wybrano Lublin.

Realizacja inwestycji trwała 12 miesięcy. Ma to być flagowy obiekt ze wszystkich należących do Data Modul. Jak zapewniali przedstawiciele firmy, w lubelskim zakładzie wykorzystane zostały najlepsze procesy technologiczne, projekty wdrożeniowe, doskonałość produkcyjna i jakościowa, nie zapomniano też o bezpieczeństwie i ochronie środowiska. Co więcej firma zapewnia, że będzie rzetelnym i stabilnym pracodawcą oraz dobrym partnerem dla swoich pracowników, którzy mają mieć tu duże możliwości rozwoju.

– Ta ceremonia otwarcia i to poszerzenie naszej rodziny Data Modul jest niezwykłym momentem zarówno dla mnie, jak też dla całej firmy. Jesteśmy tutaj, aby świętować sukces, ale nie jest to tylko nasz sukces, lecz także klientów, partnerów i współpracowników. Myślę również, że jest to sukces Lublina, miasta które wybraliśmy gdyż znajduje się w samym sercu Europy. Ten zakład jest to dla nas kamieniem milowym do realizacji naszych celów. Ostatni rok podatkowy zamknęliśmy kwotą 200 mln euro przychodów ze sprzedaży. W najbliższej przyszłości chcemy tą kwotę podnieść dwukrotnie. Ta inwestycja ma nam w tym pomóc – tłumaczył Florian Pesahl, prezes zarządu Data Modul.

W trakcie uroczystości wspomniano o bardzo dobrym położeniu Lublina, jednak też o sporej niedogodności. Mianowicie chodzi o zlikwidowane połączenie lotnicze pomiędzy Lublinem a Monachium, gdzie znajduje się centrala Data Modul. Prezes poprosił przedstawicieli władz o zrobienie wszystkiego, aby je przywrócić. Zaoferował także swoją pomoc w tym zakresie. Jak później zdradził zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk, jest szansa, że jeszcze w tym roku loty te wrócą do siatki połączeń.

(fot. lublin112)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Jakie zarobki ktoś cos ? Czy to kolejna firma dziad typu abm greiffenberger

 2. „Wybraliśmy Lublin, bo jest w sercu Europy”
  Myślę, ze chodziło jednak o tanią siłę roboczą 😛

  • Fajna bajka z tą lokalizacja. To oczywiste że przez to że jest taniej

  • Dlatego, że było „taniej” niż na zachodzie rozwijała się wielkopolska i dolny śląsk. Teraz czas na Lubelszczyznę. Malkontenci won w kolejkę po zasiłek.

 3. Ja się tylko zastanawiam co za pajac pozwolił postawić te szpetne magazyny w tym miejscu wpuszczając tiry do miasta. Zero myślenia by organizować dzielnice przemysłowe osobno od mieszkalno biurowych.

  • Przecież to jest dzielnica przemysłowa kolego. Do tego bardzo dobrze skomunikowana.

   • no nie bardzo – Felin dzielnica mieszkaniowa. Po drugiej stronie ul. Lalka będą bloki (dużo bloków) więc raczej pomieszanie z poplątaniem. Żadnego ładu przestrzennego. To tak jakby na terenie górek Czechowskich postawić kilka takich hal. Też dobrze skomunikowane – a nawet lepiej.

  • Felin, Zadębie i Czechów PN (bursaki) to najdogodniejsze lokalizacje na przemysł w Lublinie.

 4. Zobacz co się stanie z twoim ciałem jak zjesz codziennie rano trzy kiwi i popijesz setką wódki

 5. Reds poczekaj jeszcze pare lat , to zobaczysz ile fizyczny będzie zarabiał . Małolaty nie garną sie teraz do żadnej pracy a tym bardziej do fizycznej już brakuje pracowników a co będzie jak częsc ludzi odejdzie w najblizszych latach na emeryture ?, Za byle robótke ludzie bedą bulic ciężką kase , będzie tak jak w usa, za wymiane żarówki 100 dolców itp….

 6. Marcin… czekaj DALEJ, może się doczekasz, czego tobie i sobie życzę!

 7. Raczej miało być że wybraliśmy Lublin bo to Bangladesz UE!
  Taka prawda ucisk, wyzysk, kolesiostwo (ludzie po studiach (często nawet II kierunkach) zap…cy na II-III zmiany świątek, weekendy też za 15-17 brutto by tylko sie utrzymać bo nic innego poza call-center nie dostaną, szalejące oferty za 14,70 brutto (95% !!!) i to najczesciej na zlecenie, no bo jak mozna dac umowe o prace? przeciez wtedy pracownik przestanie sie starac i bedzie pracował na godziny a nie na akord i bedzie do ruszenia). Tylko informatyk moze godnie zyc w tym miescie. Jedynie kasta starych co w komunie złapali stołki oraz ich dzieci i znajomi pracujący 7-15 pon.-pt. przy biurku, nieosiągalne dla osób z poza układu, oraz na podobnych zasadach nauczyciele
  „Brawo” panie Żuk, stawiaj se dalej galeryje, parki i fontanny i pokazujcie dalej oh ah, jaki ten Lublin jest piękny (mimo ze nic z tego nie wynika dla dobra ludzi), a ludzie niech dalej tracą zdrowie za te grosze…
  Miasto inspiracji ale inspiracją jest mieszkanie w nim a praca zagranicą lub na Zachodzie PL.
  Tylko tyle i aż tyle.

 8. saqm masz 100% racji

 9. Patrzyłem oferty pracy u nich od kilku tygodni i były same do działu IT…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja