Cztery poważne odczyny po szczepieniach i jeden ciężki. Minister Zdrowia zapowiada stworzenie Funduszu Kompensacyjnego

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował we wtorek, że powstanie Fundusz Kompensacyjny. Do odszkodowań z Funduszu zostaną zakwalifikowane osoby, które „będą hospitalizowane przynajmniej 14 dni lub doznają szoku anafilaktycznego” po podaniu szczepionki.

Adam Niedzielski poinformował we wtorek, że aby zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów, zaproponowane zostało rozwiązanie polegające na stworzeniu Funduszu Kompensacyjnego. Dysponentem Funduszu będzie Rzecznik Praw Pacjenta.

– Świadczenia z Funduszu obejmą na początku osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw COVID-19 przeprowadzane po 26 grudnia 2020 r., u których wystąpiły działania niepożądane tj. konieczna była hospitalizacja przez co najmniej 14 dni. Wysokość świadczenia kompensacyjnego, jeśli dojdzie do hospitalizacji, będzie wynosiła od 10 tys. do 100 tys. zł. W zależności od długości okresu leczenia – powiedział Adam Niedzielski.

Pieniądze przeznaczone na wypłatę świadczeń będą pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Minister zdrowia odniósł się także do niepożądanych odczynów poszczepiennych.

– Dzisiaj mamy ponad 250 tys. osób zaszczepionych na COVID-19. Z raportu Głównego Inspektora Sanitarnego i całej Inspekcji Sanitarnej wynika, że w Polsce mieliśmy do tej pory w przypadku szczepienia na COVID jedynie 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 32 miały charakter łagodny, 4 poważny i jeden ciężki – przekazał minister.

Do dzisiaj do godziny 10:45 pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 w kraju przyjęło 257 834 osób. W trakcie szczepień zarejestrowano 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

(fot. MZ)

Zobacz również

63 komentarze

 1. Fundusz odszkodowawczy niech założy i płaci fajzer a nie liczy zyski ajwajawaj

 2. Dzisiaj 37 przypadkow reakcji, za pare dni 50, potem 100, 1000 az i na to ludzie przestana zwracac uwage tak samo jak na ilosc nowych zarazonych

  • To raczej będzie sprzedane jako przypadki covidu, patrzcie, masowe zachorowania, szczepcie się!

   • dokładnie, każde zachorowanie po szczepionce pójdzie w statystyki covidowe… test na 100% to potwierdzi…! … i karuzela się kręci…!!! sami sobie zapłacimy odszkodowania… misterny plan….

 3. To nie jest szczepionka ( lek genetyczny ) a 100000 za poważne powikłania to od chu..a mi rekompensata. Dzięki poczekam.

  • Selekcja nienaturalna – zostaną tylko zdrowi i silni niewolnicy i bardzo bogaci „pracodawcy”

 4. Zobaczycie jeszcze trochę i bez szczepienia nic nigdzie nie załatwicie, a o zabiegu czy wizycie u lekarza można będzie zapomnieć, no chyba że wizyta będzie prywatna, płatna i w prywatnym gabinecie. Ryanair i Wizzar już wysyłają informacje że jeśli chcesz lecieć na wakacje czy podróżować tymi liniami, to sugerują by się zaszczepić dla bezpieczeństwa swojego i pasażerów. Niedługo antyszczepionkowcy zapewne będą mieli zakaz lotów tymi i innymi liniami, to tylko kwestia czasu. Z czasem będzie więcej takich wymogów i nie mówię tu tylko o Polsce, ale o całej Europie i nie tylko Europie.

  • Niech firmy padają, ciekawe jak długo wytrzymają, nawet z okradaniem różnymi tarczami społeczeństwa.

  • I bardzo dobrze. Mniej oszołomów i płaskoziemców będzie w samolotach. Nie zobaczą biedni płaskiej ziemi!
   Ahahahahahaa

   • A wirusa z kłami widzisz? Czy może w tv postraszyli?

   • Do kogo ty mówisz. Oni co najwyżej nad Białym PKS-em jeżdżą. A społeczenstwo podobno dzielą ruscy fakenewsami. Co kogo obchodzi czy ktoś sìę zaszczepi czy nie ? Ja się szczepię cała moja rodzina też a reszta ….pffff…

   • Franio – poczytaj „teorie spiskowe” z marca i informacje oficjalne z dzisiaj.
    Potem zerknij na dzisiejsze „teorie spiskowe” i… pogadamy o nich za pół roku. Choćby o tych cyklicznych szczepieniach corocznych, paszportach z chipami dla zaszczepionych, zwalnianiu z pracy, kolejnej 4 fali, itp… itd.. Obym ja się mylił. Ale jak nie to przypomnę ten wpis.

 5. Bandyci !!

 6. Ja się chętnie zaszczepię może jakaś niespodziewana kasa wpadnie …

 7. Płacz i lament kierujcie do Chińczyków od nich się wszystko zaczęło.

 8. Dyktatura w imię zysku.

 9. Dożyliśmy czasow, gdzie zdrowym wciska się chorobę, zaś prawdziwie chorym odbiera się możliwość leczenia!
  Kiedyś Rotszyldy&Rokefelery robily powstania, rewolucje, wojny, żeby potem móc konfiskować majątki szlachty i zakładać szubienice długu. Teraz tworzą medialną fikcje, pandemie. Taniej i prościej. Ich mass-media i lokalne kapo-marionetki zrobią całą robotę wg wytycznych…
  I nawet nie trzeba wysyłać wojska. A wojna trwa… tymczasem. 95% plebsu nawet przez sekundę nie zastanowi się, co się dzieje… Na naszych oczach w biały dzień, w skali globalnej dokonywane są rzeczy, za ktore kiedyś sądzono w Noymbergii.
  Te same rodziny, te same plany, prawie te same metody, tylko scenografia v3.0

 10. czyli za wady szczepionki prywatnej firmy bedziemy placic z wlasnej kieszeni? to tak jakbym kupil nowy samochod i na dzien dobry musial dolozyc do niego z wlasnej kieszeni, bo po wyjechaniu z salonu zatarl sie silnik. Logika w chu! złoty interes pfizera.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL