Cztery osoby zakażone koronawirusem w naszym regionie miały kontakt z chorym z Niedrzwicy. Wśród nich jest dziecko

Osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem w naszym regionie, były w bliskim kontakcie z mężczyzną z Niedrzwicy Dużej. U niego stwierdzono pierwszy przypadek tej choroby w województwie lubelskim.

Cztery osoby, u których potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie, miały kontakt z mężczyzną z Niedrzwicy Dużej, który przebywa w szpitalu w Bełżycach. Poinformował o tym wojewoda lubelski Lech Sprawka na popołudniowej konferencji w Urzędzie Wojewódzkim. Trzy z nich umieszczono na oddziale zakaźnym szpitala SPSK1 przy ulicy Staszica w Lublinie, czwartą jest dziecko, które przetransportowano na oddział zakaźny szpitala Jana Bożego.

Jeżeli chodzi o personel medyczny, która był w bezpośrednim kontakcie z pacjentem zakażonym, jest on objęty m.in. zbiorową kwarantanną w Piotrowicach. Część osób zdecydowała się na kwarantannę domową. Wojewoda dodał, że sytuacja tego szpitala jest trudna, właśnie z powodu wyłączenia części personelu medycznego m.in. lekarzy anestezjologów. Służby wojewody są w stałym kontakcie z placówką i są gotowe na każdy scenariusz. Jeżeli sytuacja stanie się krytyczna wszyscy pacjenci, którzy są w tym szpitalu, mają zostać zabezpieczeni tak, żeby zapewnić im dalszy proces leczenia.

Stan zdrowia czwórki osób zakażonych jest dobry. Jeżeli zaś chodzi o pacjenta z Bełżyc i kobietę z Janowa Lubelskiego, u których potwierdzono pierwsze dwa przypadki koronawirusa w województwie Lubelskim, ich stan jest ciężki, jednak stabilny. Od dnia wczorajszego się nie pogorszył.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

63 komentarze

 1. Co mają zrobić osoby z biurowca w którym pracował synuś? Czy służby dezynfekowaly pomieszczenia? A co dalej z pracownikami…. No co?

 2. Kierowca hulajnogi

  Trzymam kciuki żeby jakos przecieku dane tej inteligentnej rodziny i zeby ludzie dali im popalić… nie mówiąc o przypadku inteligentnej Pani dyrektor ktora według mnie odrazu powinna dostać dyscyplinarke!!!!

 3. Czytam te wszystkie komentarze i wniosek taki ,ze wszyscy do wszystkich maja pretensje .Uwazam ,ze tylko konkretny dekret rzadu ,moze zdzialac wiecej a nie decyzjie podejmowane przez poszczegolne jednostki .Co z tego ,ze wojewoda podejmie decyzje w jednym wojewodztwie a ludzie beda sie przemieszczac jak im wygodnie .Do tych co pisza ,ze ludzie uciekaja z zagranicy bo nie maja ubezpieczenia .Totalna bzdura bo zaden szpital ,czy przychodnia nie odmowi udzielenia pomocy .Istnieje jeszcze cos takiego jak karta sanitarna europejska ,ktora upowaznia do darmowego leczenia .A ten co twierdzi ,ze zwiezli zaraze na osiedle .To sie b. myli .Bo nie mysle ,zeby ci ludzie chodzili tak sobie po osiedlu .A jak mieszkancy maja takie obawy tak jak pisze ,ze to sa ludzie starsi to niech siedza w domu i bez potrzeby nie wychodza a jezeli juz musza to niech sie zabezpiecza i przestrzegaja zasad higieny .

 4. Nie siejcie paniki, skąd wiecie ile ludzi zarażonych, a nie miejacych objawów mijacie codziennie na ulicy? A kierowca hulajnogi wzywający do linczu niech się trochę hamuje bo takimi wpisami sam sobie szkodzi

 5. Jesteście obludnikami, ze nie ma więcej osob z koronawirusem… od poczatku epidemii w Chinach powinny byc wstrzymane loty do Azji i pozamykane centra handlowe itp w Polsce. Duzo ludzi nie ma objawow, a i tak sieje wirusa nawet do 30dni

 6. I tak 80% ludzi na to zachoruje prędzej czy później.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym