Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Czołowe zderzenie busa z samochodem osobowym. Jest dużo rannych, droga całkowicie zablokowana

Trwa akcja ratunkowa na miejscu poważnego wypadku na drodze pomiędzy Lublinem a Biłgorajem. Czołowo zderzyły się tam dwa pojazdy.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 21:15 w miejscowości Guzówka Kolonia w pobliżu granicy powiatów lubelskiego i biłgorajskiego. Na drodze wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj czołowo zderzyły się tam dwa pojazdy: osobowy citroen i mercedes typu bus.

Na miejscu interweniowali strażacy z jednostek położonych w obu powiatach, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Jak nas poinformowano, w chwili obecnej jest dziewięć osób poszkodowanych. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa, w drodze są też kolejne karetki, którymi poszkodowani będą odwożeni do szpitali.

Obecnie nie są również znane jeszcze przyczyny wypadku. Będą one ustalane przez policjantów po zakończeniu akcji ratunkowej. Trasa jest w tym miejscu całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

(fot. nadesłane – Dominik, Piotr)
2017-02-12 22:03:27

19 komentarzy

 1. a co to za zdjęcia tu nic nie widać

 2. Trzeba ostroznie jezdzic

 3. Dopiero jak sie cos stanie droga bedzie doprowadzona do stanu urzytecznosci, jechalem tamtedy i jest blotoposniegowe 15cm, byc moze ktorys z kierowcow stracil panowanie nad autem wjezdzajac w to… i nieszczescie gotowe

  • Również jechałem tamtędy chwile wcześniejszych, były krótkie fragmenty źle odśnieżone, dwa większe samochody musiały tam nieźle kombinowac by się minąć

 4. Ostatnio wracałem z Lublin obwodnicą w stronę Kurowa bloto pośniegowe w lujj przy 80 rzuca autem we wszystko strony mijam 2 piaskarki jedna za drugą patrzę a oni jadą sobie z plugiem w górze wiec pytam na ..uj to tracić paliwo i komuś płacić jak nie robią tego co trzeba o nieszczęście w takich warunkach bardzo łatwo a potem kilka osób przeżyje tragedie ale najłatwiej będzie wtedy powiedzieć nie dostosował prędkości do warunków na drodze tyle w temacie dziękuj jesli ktoś to przeczyta

  • tak ciężko pomyśleć że te pługi mają inny odcinek w umowie do odśnieżania i dlatego jadą z podniesionym lemieszem ? jakoś na ten swój odcinek muszą dojechać nie ? akurat widziałeś nie te co byś chciał, ot i cała filozofia

  • Przeczytałam. Całkowicie masz rację. W Gierniaku tez była masakra.

 5. Jechałem ta droga jakaś godzinę po wypadku, zero policji kierujacej na objazdu – słabo.

  Ale meritum – droga w stałbym stanie – śnieg i błoto pośniegowe na drodze. Ja sie pytam, kiedy tutaj padał snieg? Droga przez kolejne x km w stoję Lublina w takim samym stanie – śnieg śnieg i śnieg.

  Mam nadzieje, że wszyscy poszkodowani szybko dojdą do zdrowia.

 6. kierownik cytryny

  Jechałem w sobotę wieczorem. Jak zawiało momentami nie było widać drogi (około 22.00), akurat ten odcinek i fragment przed Krzczonowem był cały zasypany nawiewającym śniegiem. Poza tym odśnieżone może i było ale na pewno nie na całej szerokości jezdni. Generalnie stan drogi fatalny.

 7. Tam są fatalny przejazd. Czasami droga całkiem zawiana i zaśnieżona.
  Oby tylko skończyło się na rozbiciu aut. Życzę zdrowia wszystkim podróżującym

 8. Dyrdymałko prasowy

  Ciekawe ilu z pośród tu opisujących stan tej drogi usłyszało na CB, że „ścieżka wolna” i przycisnęło pedał (przepraszam za brzydkie słowo) gazu do „dechy”?

  • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

   Przy okazji o CB radiu:
   Wczoraj na 19 kanale co chwile ktoś pytał: „Jak tam ścieżka na… Lubartów, Kraśnik, Piaski…?”
   Kiedy ktoś zapytał: „Jak tam ścieżka na Łęczną?”- odpowiedziałem: „Naginaj śmiało, czekam na Ciebie. Za każde 500 zetów mandatu dostaniesz 10 punktów w gratisie”.
   Nastała około 10 minutowa cisza.

 9. Również jechałe tą drogą wczoraj ,przedwczoraj i kilka lat tak już jeżdźę do i z pracy w Lublinie .Na kilku odcinkach faktycznie przy normalnej zimie czyli takiej jak w tym roku, są pewne problemy związane raczej z usytuwaniem tych odcinków a niżeli z bagatelizowaniem swoich obowiązków przez słuzby dbające o stan nawierzchni bądź co bądź podrzędniej drogi..Mamy przecież luty a nie lipiec to normalnym jest ,że wieje śniegiem, przestańcie więc utyskiwać , włączcie myślenie zmniejszcie prędkość zjedźcie komuś na bok jeżeli istnieje szansa przy wymijaniu.a odcinek drogi na którym doszło do zdarzenia potrafi być „czarny” całą zimę bo akurat tutaj nie zawiewa.

 10. Ze zdjęć widać ,że droga nie najgorszym stanie, za to wypadek był w obrebie skrzyżowania tak więc nie zima czy drogowcy winni będą ale pewnie niestosowanie się do A7 czy B20, nie wiem co tam stoi

Z kraju