Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Częściowo zamkną ważne skrzyżowanie w centrum Lublina. Utrudnienia potrwają dwa miesiące

Od jutra zaczną obowiązywać zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Poniatowskiego i ul. Sowińskiego. Utrudnienia w ruchu potrwają około 2 miesięcy.

We wtorek 16 marca wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Poniatowskiego i ul. Sowińskiego. Rusza bowiem kolejny etap przebudowy Al. Racławickich. W tym przypadku chodzi o ułożenie warstw konstrukcyjnych nawierzchni, budowę docelowej sygnalizacji świetlnej oraz przebudowę uzbrojenia znajdującego się pod skrzyżowaniem.

W związku z tym zamknięty dla ruchu zostanie odcinek Al. Racławickich pomiędzy Zespołem Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego a ul. Głowackiego a także ul. Poniatowskiego na odcinku od Al. Racławickich do ul. Popiełuszki. Dodatkowo niedostępny dla ruchu pojazdów będzie skrajny pas jezdni na ul. Sowińskiego, po stronie Bioteki.

Ruch pojazdów na Al. Racławickich będzie się odbywał dwukierunkowo po jednym pasie w każdym kierunku, po stronie ul. Sowińskiego. W czasie trwania przebudowy pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu pozostaje na Al. Racławickich. Na wlocie z ul. Sowińskiego w Al. Racławickie obowiązywać będzie nakaz jazdy w prawo, w stronę centrum.

Z uwagi na zamknięcie ul. Poniatowskiego wyznaczono objazdy. Do ul. Poniatowskiego dojechać będzie można od ul. Długosza i Popiełuszki. Kierowcy jadący od strony ul. Głębokiej będą musieli korzystać z ul. Radziszewskiego, Łopacińskiego, Al. Racławickich a następnie ul. Długosza i Popiełuszki. Prace te potrwają około 2 miesięcy.

(fot. UM Lublin)

4 komentarze

 1. To nie może być Lublin. Za mało billboardów, innych reklam i tylko 1 lub 2 samochody na chodniku.

 2. Ale nie będą tam robić zbiornika na „deszczówkę”?
  Tak tylko pytam żeby nie skończyło się jak na Lipowej…
  🙂

 3. a może dziury by ktoś wreszcie połatał?

 4. czyli można powiedzieć, że zatkali ostatnią z trzech przelotówek północ-południe, czyli Czuby-Czechów
  Rondo na Warszawskich działa kulawo, czyli zostaje Diamentowa, Krochmalna i wuzetka albo przez Kalinę, Diamentowa też upośledzona
  dziękujemy Ci, es si dżonson