690 680 960

Cysterna z olejem napędowym wypadła z drogi i przewróciła się (zdjęcia)

Wczoraj na jednej z dróg w powiecie bialskim doszło do wypadnięcia z drogi i przewrócenia się cysterny przewożącej olej napędowy. Przez kilka godzin droga była zablokowana, na miejscu działania prowadziły cztery zastępy straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło wczoraj na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Kobylany a Polatycze w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadnięciu z drogi pojazdu ciężarowego i przewróceniu się cysterny z olejem napędowym. W cysternie znajdowało się 30 tys. litrów paliwa.

W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa w ciągniku siodłowym i wycieku około 40 litrów oleju. Ponadto w cysternie paliwowej wystąpił nieduży wyciek poprzez nieszczelność dekla w komorze paliwowej. Na miejsce zdarzenia podstawiony został z firmy przewozowej zestaw z próżną cysterną zastępczą oraz dwa holowniki pomocy drogowej.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, na czas prowadzenia akcji wyłączono z ruchu odcinek drogi, gdzie doszło do przewrócenia się pojazdu i skierowano ruch na objazdy. Następnie przepompowano rozlany olej napędowy z uszkodzonego zbiornika ciągnika siodłowego do zastępczego pojemnika.

Jak przekazują strażacy, z uwagi na brak możliwości bezpośredniego przepompowania leżącej na boku cysterny przystąpiono do grawitacyjnego opróżniania poszczególnych komór przez kontrolowane rozszczelnienie dekli. Olej napędowy gromadzono w zbiorniku otwartym skąd przepompowywano do cysterny zastępczej. Po opróżnieniu leżącej cysterny, zakończono działania ratownicze. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. PSP Biała Podlaska)

5 komentarzy

 1. Straty jak przy zderzeniu się dwóch 70-letnich rowerzystek jadących chodnikiem. Mleko z baniek się wylało.

  • Z tym, że cysterna ubezpieczona, kierowca przeszkolony, do tego: tachograf, licencje itd. Służby ratunkowo-porządkowe usuną zagrożenie. A rozlanego przez rowerzystki mleka nikt pompować nie będzie, bo rowerzyści do Święte Krowy.

 2. Jasio (z III d)

  Ciekawe w jaki wieku jest kierowca cysterny i jakie ma doświadczenie w kierowaniu tego typu pojazdami – domniemam, że nie był tuz po kursie nauki jazdy.

 3. TVN turbo było?

 4. Nie pierwszy i ostatni raz na tej drodze

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas