Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz częściej na drogach pojawia się dzika zwierzyna. To wideo niech będzie przestrogą (wideo)

W okresie jesiennym wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny. Od Czytelnika otrzymaliśmy nagranie, na którym została zarejestrowana niebezpieczna sytuacja drogowa, na terenie powiatu łęczyńskiego.

– Ze względu na wzmożony obecnie ruch, chciałbym wszystkich ostrzec, przed dziką zwierzyną wbiegającą na ulicę. Tej jesieni wyjątkowo jest jej dużo, często widuję lisy, dziki, sarny, jelenie, a nawet łosie przy drodze, szczególnie wieczorem, ale jak widać na moim nagraniu także w nocy – napisał pan Kamil.

Ku przestrodze!

 

Kierowco pamiętaj!
Podróżując drogami leśnymi warto stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególną czujność należy zachować o zmierzchu i o świcie, wtedy bowiem zwierzyna jest najbardziej aktywna. Należy bacznie obserwować pobocza drogi. Zwierzęta oślepione światłami reflektorów nie uciekają, najczęściej stają w bezruchu do momentu aż pojawi się kolejny bodziec – dlatego też widząc na drodze zwierzę należy użyć klaksonu. Kiedy na drodze pojawi się jedno zwierzę należy spodziewać się kolejnych, za nim najczęściej podążają inni członkowie stada. Należy zwracać uwagę na znaki i poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia.

(fot. wideo nadesłane Kamil)

27 komentarzy

  1. Pawlo ,Ty też widze z tych naiwnych łykających propagandę tvp pis .To powiem ci co ja myślę .Otóż ani zasieki ani żadnen mur nie powstrzymają tych co chcą tą granicę przekroczyć .Nie tedy ,to przekrocza inną drogą .A podrzynać gardeł oni raczej nikomu u nas nie bedą ,bo ten nasz „mlekiem i miodem ” płynacy kraj ,ich nie interesuje jako miejsce stalego pobytu .Ani tu socjalu ,ani pespektyw zeby się czegoś dorobić ,kredytu na mieszkanie raczej też nie dostaną …

    • Pojedźcie na granicę z Niemcami i zobaczcie ilu tych imigrantów tam się przerzuca. To jest zorganizowana akcja i na granicy Bialorusi z Polską nie kończy się. Naiwniacy wierzą tylko w to co im media podadzą i liczby ilu to zostało zatrzymanych, potem myślą, że tak to szczelnie jest granica chroniona, bo przecież nikt nie napisze o tym ilu to udało się ja przekroczyć.

  2. Pawlo ,Ty też widze z tych naiwnych łykających propagandę tvp pis .To powiem ci co ja myślę .Otóż ani zasieki ani żadnen mur nie powstrzymają tych co chcą tą granicę przekroczyć . Ten nasz „mlekiem i miodem ” płynacy kraj ich nie interesuje jako miejsce stalego pobytu .Ani tu normalnej pracy ,ani socjalu ,ani pespektyw zeby się czegoś dorobić ,kredytu na mieszkanie raczej też nie dostaną .Powinni ich jeszcze ekortować w tych busach żeby szybciej przejechali przez ten nasz „dobrobyt ” ,na zachód ,gdzie nikt nie chce i nie musi pracować w niedzielę i świeta za jakieś grosze ,tak jak u nas

  3. Ograniczenie do 50, chwile później znak A-18b, pan Kamin sam sobie winien skoro jeździ z nadmierną prędkością, tu było znacznie więcej niż 50.

Wiadomości z info112