Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Cofał fiatem, potrącił pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala

W czwartek w Ludwinie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. 87-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpital.

Do wypadku doszło wczoraj po południu w Ludwinie w powiecie łęczyńskim. Policjanci pracujący na na miejscu zdarzenia ustalili, ze kierujący fiatem 62-latek potrącił 87-latka.

Do zdarzenia doszło kiedy kierujący samochodem cofał z zatoki parkingowej, aby włączyć się do ruchu na drogę publiczną. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Potrącony mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca fiata był trzeźwy.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy fiata. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

2018-07-06 08:28:10
(fot. Policja Łęczna)

10 komentarzy

  1. konieczne badania obowiązkowe dla kierowców 60+ i pieszych 80+

    • a dla pedalistów od jakiego wieku proponujesz?

    • Ciebie to już bym umieścił na obserwacji
      Mam 60+ ale ty to jesteś gniot według mnie.Nie jestem oblesnym typem co leźy przed telewizorem z pilotem w ręku popijając śiki z butelki.
      A z myśleniem to wystarczy zarys rozmowy a wiem co kto ma do powiedzenia.Więc życzę ci takiego zdrowia jak ja mam.

    • A co jeżeli pieszy nie przejdzie takich badań. Areszt domowy czy eutanazja?

      • A co pieszy robił w zatoczce parkingowej?
        Ja wiem, że kodeks, że artykuł 23, że w drogowej hierarchii pierwszeństwa cofający jest niżej niż parias w indyjskim systemie kastowym, ale czy zatoka parkingowa to nie jest przypadkiem część jezdni?
        No i druga wątpliwość – co tam robił 87-latek… zapewne skracał sobie drogę do przystanku… czego robić mu nie wolno było, bo 40 metrów dalej jest przejście dla pieszych (a więc nie ma nawet ustawowych 100 metrów, które pozwoliłyby mu na legalne przekroczenie jezdni po uprzednim PRZEPUSZCZENIU wszystkich pojazdów).

        Jak zazwyczaj bronię „miękkich” użytkowników drogi, tak tutaj to chyba jednak pieszy znalazł się w miejscu, w którym go być nie powinno.

        • otóż właśnie Kubo – dlatego zaproponowałem te badania dla pieszych; natomiast co do pedalistów, to wprowadziłbym obowiązek posiadania karty rowerowej (połowa rowerzystek nie ma pojęcia o przepisach drogowych)

        • no raz pokazywali filmik jak to cofająca potrąciła piesza…chyba 88 latkę…samochód był zaparkowany na parkingu a kierująca musiała się wycofać….ruch był duzy…nie zauważyła idącej dosłownie na samochód babiny…chyba rzeczywiście po 80 to powinni siedzieć w domu…bo zagrażają sobie i innym…

          • Parking inna sprawa, bo parking (w przeciwieństwie do zatoki postojowej) nie stanowi części jezdni i wolno na nim przebywać pieszym.

        • A kim jest kierowca idący do/z swojego samochodu zaparkowanego w tej zatoczce jak nie PIESZYM

Z kraju

Polityka i społeczeństwo