Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Cofając busem, potrącił pieszego. 77-latek trafił do szpitala (zdjęcia)

W Zamościu, 39-letni kierowca busa, w trakcie manewru cofania, potrącił 77–letniego pieszego. Poszkodowany mężczyzna, z obrażeniami ciała, trafił do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

W minioną środę około godziny 14:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego, do którego doszło w Zamościu na ulicy Kamiennej. Do wypadku doszło na drodze osiedlowej, gdzie obowiązuje strefa zamieszkania.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, ze 39-letni kierujący samochodem marki Fiat typu bus, w trakcie manewru cofania, nie zauważył idącego w pobliżu pieszego i potrącił go. Poszkodowany 77-letni mieszkaniec Zamościa z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Fiatem kierował 39-latek z gminy Zamość. Badanie alkomatem wykazało, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Dokładne okoliczności wypadku są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

– Przypominamy także, że prawo drogowe szczegółowo reguluje zasady ruchu pieszych i pojazdów w strefie zamieszkania. Określa też pojęcie strefa zamieszkania wskazując, że jest to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. Pamiętajmy, że w strefie zamieszkania pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem, a dopuszczalna prędkość pojazdu w tej strefie wynosi 20 km/h. Dodatkowo w strefie zamieszkania zabrania się postoju pojazdu w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu – przekazała aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło oficer prasowy KPP w Zamościu.

Cofając busem, potrącił pieszego. 77-latek trafił do szpitala (zdjęcia)

fot. KPP Zamość

Cofając busem, potrącił pieszego. 77-latek trafił do szpitala (zdjęcia)

fot. KPP Zamość

7 komentarzy

  1. Uzupełnię aspirantkę sztabową – dodatkowo w strefie zamieszkania mogą przebywać dzieci do lat 7-u bez opieki osoby dorosłej np z 10 letnim dzieckiem. Proszę zadać sobie pytanie co to oznacza dla kierowców, a oznacza to ODPOWIEDZIALNOŚĆ, także kierowcy zacznijcie w koncu jeżdzić powoli i uważnie w STREFACH ZAMIESZKANIA apeluje głownie do dostawców bo wy zawsze się śpieszycie, ale pospiech nie będzie okolicznoscią łagodzącą. W strefie zamieszkania jesteście goścmi bo to KRÓLESTWO PIESZYCH

  2. Korzystając z okazji zapytam Panią aspirant Dorotę Krukowską, ile mandatów (czy pouczeń) nałożyli policjanci za wykroczenia drogowe popełnione w strefie zamieszkania? Więcej niż 1, czy mniej?

  3. O 14 30b w Zamościu było juz ciemno…

  4. Skąd policja wzięła renaulta? Z dowodu rejestracyjnego? Na zdjęciach zupełnie inny pojazd

Dodaj komentarz