Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciągnik rolniczy niemal rozpadł się po zderzeniu z oplem (zdjęcia)

W środę w Dzierzkowicach doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Zdarzenie zakończyło się uszkodzonymi pojazdami oraz mandatem dla traktorzysty.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19 w Dzierzkowicach w powiecie kraśnickim. Służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z ciągnikiem rolniczym.

Policjanci ustalili wstępnie, że 66-letni kierowca ciągnika marki Ursus skręcając na swoją posesję, nie upewnił się, czy może bezpiecznie wykonać taki manewr i nie ustąpił pierwszeństwa 43-latkowi kierującemu oplem z przyczepką, który go wyprzedzał.

Siła uderzenia w ciągniętą przez opla przyczepkę była bardzo duża, że została ona zdemolowana wraz z przewożonym na niej opryskiwaczem, a ursus o mało nie rozpadł się na pół. Obaj kierowcy byli trzeźwi, na szczęście nie odnieśli obrażeń. Traktorzysta za nieustąpienie pierwszeństwa otrzymał mandat karny na miejscu.

Ciągnik rolniczy niemal rozpadł się po zderzeniu z oplem (zdjęcia)

Ciągnik rolniczy niemal rozpadł się po zderzeniu z oplem (zdjęcia)

(fot. Policja Kraśnik)

10 komentarzy

 1. Nowiuśki opryskiwacz…. Gdzie ja taki tera dostane

  • Kupi taki taki sam za całą inijną dotację po donosach zdrajców z rudym de,Bilem na czele.

 2. Boją się ludzie kierunkowskaz wcześniej włączyć? Pierwszeństwa kierunek nie daje, ale wtedy sytuacja staje się mniej dynamiczna, bo:
  -albo wyprzedzający kończy wyprzedzanie, a wtedy traktorzysta czeka
  -albo wyprzedzający powstrzymuje się przed wyprzedzaniem i czeka, aż traktor skręci
  Wszystko w ruchu powinno się odbywać w spokojny, przewidywalny sposób. Wykonywane manewry powinny być pewnie, ale nie wykonywane w gwałtowny sposób.

  • Franiu przestań pisać bzdury widziałeś jakieś lusterko na tym ciągniku? Kierowca ma 66 lat czyli mnóstwo doświadczenia. Podejrzewam że jeździ też samochodem osobowym na co dzień jednak dziś wsiadł w ciągnik Ursus i olał wszystko. Nie mam lusterek niech inni uważają na mnie. Włączam kierunkowskaz który „może” działa i jadę, niech się ci z tyłu martwią.

 3. Dziwię się że dostał tylko jeden mandat, powinien dostać jeszcze drugi za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie, dokładnie za brak lusterek wstecznych.

 4. A myślałem, że to próbna blokada agrounii…

 5. Jak traktorzysta miał włączony kierunkowskaz to kierujący oplem powinien zaniechać wyprzedzania z lewej strony. Tak mówi przepis ruchu drogowego

  • a miał ? a kiedy włączył ? a który włączył wcześniej ? który zaczął wcześniej ? czy opel zaczął manewr zanim traktor „miał” czy kiedy już „miał” ?

 6. prezes ma kota co robi miał i prawo mamy na miał

 7. W jakim to narzeczu:? „Siła uderzenia w ciągniętą przez opla przyczepkę była bardzo duża, że została ona zdemolowana wraz z przewożonym na niej opryskiwaczem, a ursus o mało nie rozpadł się na pół. „

Z kraju