690 680 960

Chętnych było kilkaset osób, oni okazali się najlepsi. Dzisiaj złożyli ślubowanie

Podczas rekrutacji każdy z nich pokonał kilkudziesięciu rywali. Od dzisiaj są już pełnoprawnymi funkcjonariuszami straży granicznej.

W piątek w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Przystąpiło do niego jedenastu mężczyzn i jedna kobieta. Na każde z 12 miejsc, było kilkudziesięciu kandydatów. Nowi funkcjonariusze okazali się najlepsi.

Każdy z nich musiał wykazać się nieposzlakowaną opinią, nie mógł być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystać w pełni z praw publicznych, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, mieć zdolność fizyczną i psychiczną do służby, być gotowy podporządkować się szczególnej dyscyplinie, zapewnić zachowanie tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach, posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz poddać się procedurze kwalifikacyjnej i zdać egzamin w Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się w obecności kadry kierowniczej Oddziału oraz w asyście pocztu sztandarowego. Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: dziekan prawosławny SG ks. mjr SG Adam Weremijewicz oraz kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk.

Nowo przyjęci funkcjonariusze SG, najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym SG by wiosną powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

61

62

63

64

(fot. nadesłane)
2017-11-03 19:21:02

17 komentarzy

 1. Patrząc na niektórych to ciekawe jestem jak testy sprawnościowe przeszli

 2. I TO SIE CHWALI

 3. Tata i wujek są dumni.

  • Tak, platfusy z najlepszymi pleckami. Wiem coś o tym. W razie „W” to tacy najszybciej sper…ają! Takie są realia co do WP.

   • Wataha juz sie zbiera. Niech no tylko Grzywa sie dowie to zrobi z nimi porzadek a dodatkowo przyjedzie ta pi.a z Przemysla???

 4. Co do strazy granicznej to zgodze sie z osobami o plecaku taka jest prawda i cos o tym wiem nie masz plecaka to masz.szanse mniej niz 1%

 5. Koleżanka zdawała 3 razy do straży granicznej w chełmie, skończona filologia ukraińska na KUL, angielski, testy spawnościowe, testy psycholog, wszystko zaliczonr i co i nic, wprost jej gostek powiedział że w Chełmie nie ma szans bez pleców. Poszła do Białegostoku i za pierwszym razem bez niczego. Zawsze jak widze takie artykuły to mnie krew zalewa, nie dość że w lubelskim jest taki ciężki rynek pracy to jeszcze bez pleców to nawet do biedry sie nie dostaniesz.

 6. nowa WATAHA 😉

 7. rezerwista ludowego wojska

  Kiedyś był WOP teraz SG. Kiedyś uciekali od tej formacji , teraz pchają się na siłę . Kiedyś za darmo pilnowali granic , teraz za kasę.Ja gdybym pozostał w armii jak mi proponowali , dziś byłbym , marszałkiem w stanie spoczynku . Młody byłem i głupi . Mam brata 18 lat młodzego i już jest na emeryturze .

 8. Chełmskie plecaki krótko i w temacie. Lubelskie SG oparte na wujku i cioci…

 9. beda sierzantami SG.a tu masz ksiadz juz pplk SG ,a taki krotki staz „SLUZBOWY „?

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas